Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Drzewem w kolegę. Pijane ognisko urodzinowe

  Najnowsze


  Urodzinowe ognisko w lesie na Bielanach jeden z jego uczestników zakończył w szpitalu. Przygniotła go sosna, ścięta przez pijanych znajomych.

  Impreza odbywała w lesie w pobliżu ulicy Księżycowej. W pewnym momencie dwaj, pijani już, uczestnicy zabawy postanowili ściąć jedno z pobliskich drzew. Wybrali sosnę, która miała 22 metry wysokości, a obwód pnia w miejscu cięcia wynosił 104 cm.

  Sosna przygniotła imprezowicza

  Chociaż znajomi prosili ich, żeby tego nie robili, Dariusz P. i Kamil S. nie przejęli się tym.

  Ścięte przez nich drzewo przewróciło się na ognisko. Kilka osób odniosło lekkie obrażenia, a jeden z mężczyzn został przygnieciony.

  Parę osób pomogło, reszta uciekła

  Uczestnicy imprezy rzucili się do ucieczki. Na miejscu zostały tylko trzy osoby, które wezwały pogotowie i policję, i jednocześnie udzielały mężczyźnie pierwszej pomocy.

  Pokrzywdzony z licznymi obrażeniami trafił do szpitala - informuje Komenda Stołeczna Policji.

  Dostali pierwsze zarzuty

  Policjanci zatrzymali sprawców jeszcze tego samego dnia. 24-letni Dariusz P. i 23-letni Kamil S. trafili do aresztu. Mężczyznom został przedstawiony zarzut narażenia współbiesiadników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Koledzy prawdopodobnie odpowiedzą jeszcze za ciężkie uszkodzenie ciała i wyrąb drzewa w lesie bez pozwolenia - podaje KSP.

  KSP//mz

  Źródło zdjęcia głównego: ksp