Przygotuj się na:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zmiany w komunikacji i parkowaniu

  Drzewa zasłaniają znaki. Możesz to zgłosić

  TVN Warszawa


  Zarząd Oczyszczania Miasta ruszył z kampanią "Zgłoś zasłonięty znak drogowy". Każdy może zgłosić lokalizację, w której zieleń zasłania znak lub sygnalizator. Na wiosnę do takich sytuacji dochodzi wyjątkowo często, w zeszłym roku pracownicy ZOM interweniowali 1,3 tys. razy.

  "Wysokie temperatury i przelotne deszcze to świetne warunki dla rozwoju zieleni. Rozrastające się gałęzie drzew i krzewy wyglądają pięknie, ale jednocześnie mogą niekorzystnie wpływać na widoczność znaków drogowych oraz utrudniać ruch na ścieżkach rowerowych" - zauważa ZOM.

  Urzędnicy zapewniają, że na bieżąco monitorują sytuację, czy nie są w stanie wychwycić wszystkiego. Dlatego zachęcają mieszkańców do zgłaszania zasłoniętych znaków lub sygnalizatorów. Lokalizację można podać trzema kanałami: przez aplikację mobilną Warszawa19115, numer 19115 lub portal www.warszawa19115.pl.

  Zgłaszać mogą także prywatne posesje, z których wyrastają rośliny mogące kolidować ze znakami.

  Odsłanianiem znaków zajmują się firmy ogrodnicze pielęgnujące miejską zieleń, a także Interwencyjne Pogotowie Porządkowe ZOM.

  W 2015 r. na zlecenie ZOM odsłoniętych zostało ponad 1,3 tys. znaków i sygnalizatorów. To, że warto zgłaszać przypadki zasłoniętych znaków drogowych, najlepiej pokazują zdjęcia pokazujące sytuację przed interwencją i po niej.

  ms/b