Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Drukarz - boisko rezerwowe dla... Stadionu Narodowego

Warszawa

fot

Mały stadion Drukarza w Parku Skaryszewskim skorzysta na Euro 2012. Miasto da pieniądze na jego modernizację. Częściowo to zasługa UEFA, która w ostatniej chwili wciągnęła zaniedbaną arenę na listę obiektów treningowych Euro 2012.

- Trzy tygodnie temu, dosłownie w ostatnim możliwym momencie, UEFA zgłosiła ten obiekt jako boisko rezerwowe dla Stadionu Narodowego – mówi tvnwarszawa.pl Andrzej Cudak, dyrektor sekretariatu ds. Euro 2012 w ratuszu.

To będzie stadion rezerwowy

Stadion Drukarza będzie pełnić funkcję Transferowego Centrum Treningowego UEFA Euro 2012. W praktyce oznacza to, że będą mogły trenować tam zespoły, które będą grać na Stadionie Narodowym, a zakwaterowane daleko od stolicy (ośrodek pobytowy mogą mieć nawet na Ukrainie). Drukarz może stać się nawet miejscem oficjalnego treningu przedmeczowego, gdyby drużyna nie mogła go przeprowadzić na płycie Stadionu Narodowego np. ze względu na konieczność jej naprawy.

Chociaż obecność gwiazd europejskiego futbolu na poczciwym Drukarzu jest mocno hipotetyczna, to jego remont całkiem realny.

Obecnie prowadzona jest modernizacja trybuny, finansowana z miejskiego programu rewitalizacji obiektów sportowych. Prace zakończą się w sierpniu. Trybuna powiększy się o 100 miejsc. Łącznie będzie ich 500.

Parking, oświetlenie, szatnie, co jeszcze?

- Udało nam się wypełnić minimalne kryteria UEFA, ale jeszcze dużo pracy przed nami. Trzeba wymienić całe ogrodzenie, zbudować parking przed budynkiem klubowym, zrobić oświetlenie, dokończyć trybunę i wyremontować szatnię – wylicza prezes klubu Zbigniew Kania.

Jesienią tego roku klub ma wystąpić do Biura Sportu i Rekreacji o dofinasowanie na remont szatni. Potrzebne jest co najmniej 20-30 tys. zł. Pozwoliłoby to zrealizować remont w pierwszym kwartale 2012 roku i zdążyć przed pierwszym gwizdkiem Euro.

- Potrzebujemy pieniędzy z miasta, żeby nie przynieść wstydu, żeby nie było obciachu – podsumowuje prezes Kania.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, biuro sportu spojrzy na wniosek Drukarza przychylnym okiem.

Będzie boisko dla sędziów?

W najbliższym czasie do umowy ma zostać podpisany aneks, dzięki któremu na boisku będą mogli trenować również przygotowujący się do meczów sędziowie.

Piotr Bakalarski//mz