Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Drukarnia pełna pasjonatów Warszawy

Warszawa

Okno na Warszawę

Budynek starej drukarni prasowej nieopodal Placu Unii Lubelskiej tętni dziś życiem. Opanowali go pasjonaci Warszawy, którzy chwalą się swoimi osiągnięciami.

- "Okno na Warszawę" to impreza, która skupia różne inicjatywy warszawskie, i która chce pokazać różnorodność Warszawy i obalić stereotyp nieprzyjemnego, szarego miasta – tłumaczy Anna Rostkowska. - Wręcz przeciwnie, chcemy pokazać jego aktywność, otwartość na mieszkańców i możliwość realizowania swoich pasji i zainteresowania – dodaje Iza Kieszek.

Frekwencja dopisuje. Od rana przy stoiskach toczą się dyskusje o pięknie starych neonów, lokalizacji dawno nieistniejących budynków czy rekonstrukcji Syreny Sport. Nie brakuje chętnych do fotografowania się kilkudziesięcioletnich autach: warszawie i jednym z pierwszych modeli fiata 125 p.

Niełatwo o miejsce na varsavianistycznych wykładach. Dużym zainteresowaniem cieszą się disagnerskie pamiątki z Warszawy. Dzieci bawią się i poznają miasto na warsztatach. Działa bar serwujący typowo warszawskie przysmaki.

Przed nami jeszcze pokazy filmowe, koncerty i spektakl grupy teatralnej Warszawiaki. Impreza potrwa do wieczora.

SPRAWDŹ PROGRAM "OKNA NA WARSZAWĘ"

bako/roody