Drugie przęsło Północnego coraz bliżej stolicy

Warszawa

| Polska Agencja Prasowafot

Do Warszawy płynie drugie przęsło nurtowe mostu Północnego. 500-tonowy kolos jest transportowny barką. We wtorek po południu element warszawskiego mostu można było oglądać na wysokości Płocka i Wyszogrodu. - Do stolicy dotrzemy za trzy dni - przewiduje załoga barki.

Kolejny, trzeci element dopłynie w czerwcu. - Każde z 60-metrowych przęseł jest bardzo ciężkie i największy pływający dźwig w Gdyni nie byłby w stanie go unieść. Dlatego każde ląduje na barce w trzech częściach i dopiero na niej elementy są ze sobą spawane – tłumaczy Małgorzata Gajewska, rzecznik ZMID. Drogowcy mają nadzieję, że do końca roku uda się udostępnić obie nitki drogowe mostu.

Sprzęt, który transportował główne przęsło, został specjalnie sprowadzony z Białorusi. Elementy konstrukcji mostu Północnego są produkowane w gdyńskiej firmie Vistal Konstrukcje.

Most gotowy w grudniu?

Most Północny będzie miał 800 metrów długości i będzie się składał z trzech przepraw – dwóch samochodowych oraz jednej pieszo-rowerowej z torami tramwajowymi. Samochody mają przejechać nim w grudniu 2011 roku. na odcinku