Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Drugi bilet na II linię metra

Warszawa

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plBędzie potrzebny drugi bilet?

Czy przesiadając się między I a II linią metra będzie trzeba kasować kolejny bilet? Zarząd Transportu Miejskiego odpowiada tak, ale urzędnicy zaznaczają, że nie jest to ostateczna decyzja- pisze rynekkolejowy.pl.

– Mając na względzie obecne brzmienie definicji biletu jednorazowego należy zauważyć, że pasażer korzystający z tego rodzaju biletu ma prawo podróżować tylko jednym środkiem transportu. Przesiadając się zatem z jednej linii metra do drugiej powinien skasować kolejny bilet jednorazowy – mówi Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM-u.

Nie jest to jednak decyzja ostateczna. - Informujemy jednocześnie, że przed uruchomieniem II linii metra planowane jest przeprowadzenie stosownych analiz, na podstawie których zostanie podjęta decyzja na temat ostatecznego kształtu w zakresie funkcjonalności biletów jednorazowych użytkowanych w metrze – dodaje Krajnow.

Stacja przesiadkowa nie ogrodzona

Na bilecie jednorazowym można jechać środkiem transportu miejskiego przez 120 minut. Bilet jest ważny tylko w tym autobusie, tramwaju lub pociągu SKM, w którym został skasowany (kasownik drukuje numer boczny pojazdu). Inaczej sytuacja wygląda w metrze, w którym płaci się za wejście do strefy biletowej, a nie za przejazd konkretnym pojazdem.

Jak informuje rzecznik ZTM-u w bezpośrednim łączniku przesiadkowym na stacji Świętokrzyska nie przewidziano bramek biletowych grodzących swobodne przejście. Znajdą się za to kasowniki, w których pasażerowie będą mogli dokasowywać bilety na dalszy przejazd.

lata//ec