Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Droższe i po angielsku. Nowe wzory biletów

Najnowsze


Tak wyglądają nowe bilety, które od 1 stycznia 2013 obowiązywać będą w związku z wprowadzeniem przez ZTM nowej taryfy biletowej.

Od starych przede wszystkim różnią się tym, że są droższe. Np. za bilet jednorazowy, normalny zapłacimy 4,40 zł. (obecnie kosztuje 3,60 zł).

Więcej po angielsku

Kolejnymi różnicami są informacje w języku angielskim oraz napis "m.st. Warszawa", umieszczony na wąskim pasku u góry i dołu biletu.

W języku angielskim napisany jest nie tylko rodzaj biletu, ale również, w których strefach dany bilet będzie ważny.

Nie zmienią się kolory kartoników. Wzory, które wprowadzono w sierpniu 2011 roku w dalszym ciągu będą obowiązywać.

Każdy kolor odpowiada innemu rodzajowi na przykład: bilet jednorazowy ważny tylko w pierwszej strefie jest czerwony, bilety czasowe są zielone (w różnych odcieniach), dobowy – błękitny, 3-dniowy – fioletowy.

Nie ma również problemów z odróżnieniem biletów normalnych i ulgowych. Bilety normalne są jednolitymi, kolorowymi kartonikami. Ulgowe mają niewielki, biały pasek z lewej strony.

W biletomatach szare

Bilety sprzedawane przez biletomaty będą szare z cienkim czerwonym paskiem u dołu oraz logotypem ZTM u góry. Nie zmienią się również wzory biletów pojazdowych. Będą to w dalszym ciągu bilety w postaci „paragonu” z wydrukowanym kodem QR.

Potem ZTM planuje kolejną, już ostatnią podwyżkę biletów.

ZTM/su//ec

Źródło zdjęcia głównego: ZTM