Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Drogowcy wydali blisko milion złotych na... czyszczenie

Warszawa

ZDMDrogowcy oczyścili ekrany

Drogowcy umyli w ubiegłym roku ekrany o łącznej powierzchni dwóch Stadionów Narodowych i usunęli tysiące metrów kwadratowych graffiti.

"Nasze służby na bieżąco kontrolują stan obiektów będących w zarządzie ZDM. Dbamy o ich stan i usuwamy graffiti. Szczególną uwagę zwracamy na wszelkie napisy o charakterze faszystowskim, rasistowskim lub w inny sposób nawołujące do przemocy" – przekonuje ZDM.

Za ponad 950 tys.

W ubiegłym roku umyli ekrany akustyczne o łącznej powierzchni 353 227 mkw. Usunęli również 23 262 mkw. graffiti i ponad tysiąc mkw. plakatów. Zabezpieczyli również obiekty specjalnymi powłokami antygraffiti. "Na wszystkie te prace wydaliśmy 962 364,24 zł" – wylicza ZDM. Od 2009 roku drogowcy udostępniają grafficiarzom miejsca, gdzie mogą legalnie malować. Są one oznaczone żółtą tabliczką z niebieskim sprayem.

TAK W 2014 ROKU WYGLĄDAŁO NOCNE MYCIE TUNELU TRASY W-Z:

ran/sk

Nocne mycie tunelu Trasy W-Z. Sufit już czysty
Dawid Krysztofiński / tvnwarswzawa.pl