Drogowcy wracają w al. Solidarności. Remonty też w Wawrze i na Bemowie

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plKorki w al. Solidarności

Ciepła jesień sprzyja drogowcom. W najbliższy weekend wymieniać będą nawierzchnię w al. Solidarności. Ze zmianami muszą liczyć się też mieszkańcy Bemowa i Wawra.

Prace w al. Solidarności powodowały już spore utrudnienia w ubiegłą sobotę. Kierowcy utknęli w gigantycznym korku.

Korki w al. Solidarności
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Zabrakło informacji dla pieszych, którzy biegali po rozgrzanym asfalcie.

Piesi przechodzą po rozgrzanym asfalcie
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

W nadchodzący weekend Zarząd Dróg Miejskich będzie kontynuował wymianę nawierzchni na tej ulicy, pomiędzy ul. Naczelnikowską a Targową (do granicy dawnego placu budowy centralnego odcinka II linii metra). Zwężone będą obie jezdnie, przejezdne pozostaną prawe pasy. Tradycyjnie już remont rozpocznie się w piątek 17 października ok. godz. 22.00, a zakończy się w poniedziałek ok. godz. 4.00.

Od piątku w al. Solidarności pracować będą także tramwajarze, którzy zbudują połączenia odcinków torów oraz zamontują nowy układ sterowania ruchem. Do poniedziałku wyłączony z ruchu będzie lewy pas jezdni al. Solidarności, wzdłuż torowiska tramwajowego, przed skrzyżowaniem z ul. Jagiellońską.

Ruch będzie odbywał się jednym pasem, z którego będzie można jechać prosto w kierunku Marek oraz skręcić w prawo w ul. Jagiellońską. Objazdami przez most Gdański będą jeździć tramwaje 18, 20, 23 i 26. Drogowcy radzą kierowcom korzystać z objazdów Radzymińską i Ząbkowską.

Duże zmiany na Bemowie

W najbliższy weekend (w nocy soboty na niedzielę lub z niedzieli na poniedziałek – jest to zależne od warunków atmosferycznych) na ul. Powstańców Śląskich ruch w obydwu kierunkach, na odcinku od ul. gen. W. Czumy do ul. Czerwonych Maków, zostanie przełożony na nową, zachodnią jezdnię. Będzie tu po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Wschodnia jezdnia (w kierunku Bielan) zostanie zamknięta i będzie remontowana.

Otwarte zostaną wyloty ulic: gen. T. Pełczyńskiego (będzie można wyjechać z tej ulicy naPowstańców Śląskich, w kierunku ul. Górczewskiej i ul. Radiowej oraz wjechać w nią, jadąc od strony ul. Radiowej), Dywizjonu 303, Wrocławskiej i Hery (wjechać w tę ulicę będzie można tylko od strony ul. Radiowej).

Zamknięte zostaną wloty ulic Bolkowskiej (utrzymany będzie tylko wyjazd z pobliskiego sklepu) i Radiowej (tylko od strony ul. Wrocławskiej; objazd będzie prowadził przez ul. Wrocławską). Od strony ul. gen. S. Kaliskiego będzie można dojechać zwężonym odcinkiem ul. Radiowej do ul. Powstańców Śląskich i skręcić w kierunku ul. Górczewskiej lub al. W. Reymonta. Skręcić z ul. Powstańców Śląskich w Radiową (w kierunku ul. gen. S. Kaliskiego) będzie można tylko jadąc od strony Bielan.

Zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji. Autobusy linii E-2 będą kursowały w obu kierunkach ul. Powstańców Śląskich i Górczewską, linii 122 - ul. Radiową, Powstańców Śląskich i Żołnierzy Wyklętych, linii Z-2 – Powstańców Śląskich, Wrocławską i Radiową, a linii 171 – ul. Żołnierzy Wyklętych, Wrocławską i Powstańców Śląskich.

Swoją trasę w kierunku pętli PKP Ursus zmienią również autobusy linii 129, które pojadą ul. Strąkową, Gimnazjalną, Człuchowską i Powstańców Śląskich. Na trasy objazdowe zostaną skierowane również linie nocne. Autobusy linii N01 w obu kierunkach będą kursowały ul. Powstańców Śląskich, Wrocławską i Powstańców Śląskich, natomiast N45 i N95 – ul. Radiową, Powstańców Śląskich, Wrocławską i Dywizjonu 303.

Utrudnienia związane są z budową torowiska tramwajowego w ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Górczewskiej do ul. Radiowej. Oprócz torów, powstaną nowe przystanki, węzły rozjazdowe przy urzędzie dzielnicy i Radiowej. Dobudowany zostanie też brakujący odcinek ul. Powstańców Śląskich od ul. Hery do ul. Radiowej. Powstaną nowe chodniki oraz droga rowerowa.

Nowa trasa tramwajowa ma być oddana do użytku jesienią 2014 roku. Ratusz nie podał jeszcze konkretnego terminu.

Remont ulicy i przejazdu kolejowego w Wawrze

Już w piątek rano kierowcy muszą przygotować się na spore zmiany w Wawrze. O godzinie 4 rano rozpocznie się remont ul. Przewodowej. Ulica zostanie wyłączona z ruchu pomiędzy Strzygłowską a Patriotów. Przejezdna będzie ul. Mozaikowa. Ruch pomiędzy ul. Patriotów a Wałem Miedzeszyńskim będzie możliwy ul. Bysławską lub Panny Wodnej i Skalnicową.

Prace na Przewodowej potrwają do 25 października.

W ten weekend kolejarze zaplanowali także remont przejazdu kolejowego w Radości. Od piątku do poniedziałku zamknięty dla ruchu będzie przejazd przez tory w ciągu ulic Izbickiej i Panny Wodnej. Kierowcy będą musieli korzystać z przejazdów na wysokości ulic Przewodowej i Drozdowej (przy stacji PKP Miedzeszyn) lub na wysokości ulic Bysławskiej i Walcowniczej (przy stacji PKP Falenica).

Mieszkańców Wawra czekają zmiany w komunikacji. Od 17 do 19 października autobusy linii 161 od skrzyżowania ulic Patriotów/Przewodowa będą kursowały ul. Patriotów, Panny Wodnej i Zasadową do tymczasowej pętli Draceny. Natomiast autobusy linii nocnej N22 w kierunku pętli Aleksandrów (kursy wariantowe), od nocy z 16 na 17 października, od skrzyżowania ulic Patriotów/Panny Wodnej będą jeździły ul. Patriotów. Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z61, która w dniu 17 października będzie kursowała na trasie: Draceny – Zasadowa – Panny Wodnej – Izbicka – Kwitnącej Akacji – Cygańska – Podmokła – Zbójna Góra.

Z powodu remontu przejazdu od 18 października do 19 października na trasę objazdową zostanie skierowana linia 213 i zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z13 (PKP Radość – PKP Falenica).

Jak objechać Przewodową:

Objazdy zamkniętej Przewodowej
UM Warszawa

jb/mz