Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Drogowcy sprzedają matizy i lanosy

Warszawa


Drogowcy kolejny raz próbują sprzedać swoją starą flotę. To lanosy i matizy, które przez lata służyły im do patrolowania warszawskich ulic.

W przetargu, który został właśnie ogłoszony każdy może kupić auta marki Daewoo Matiz z 2005 roku, wycenione na od 3200 do 3600 zł oraz daewoo lanosy z 2004 i 2005 roku, których cena wywoławcza to 2000 złotych.

- To pojazdy, które nie zostały sprzedane podczas ubiegłorocznego przetargu. Od tego czasu dalej służyły nam jako auta służbowe. Teraz ponownie wystawiamy je na sprzedaż - informuję ZDM.

Przypomnijmy, w czerwcu 2016 na sprzedaż wystawiono 13 samochodów i przyczepę.

Do końca lipca można składać oferty, a przed ich złożeniem pojazdy można obejrzeć osobiście: od 17 do 28 lipca w godz. 10-14 w magazynach ZDM przy ul. Gołdapskiej 7. Wizytę należy wcześniej uzgodnić.

Elektryczne samochody

W ubiegłym roku w ramach pilotażu drogowcy kupili dwa samochody elektryczne, które zastąpiły stare, kilkunastoletnie pojazdy. Jeśli testy nowych aut wypadną pozytywnie, być może już niedługo na warszawskich ulicach zobaczymy więcej pojazdów na prąd z logo ZDM.

"Samochody służbowe to jedno z podstawowych narzędzi naszej pracy. Aby inspektorzy odpowiedzialni za drogi, oświetlenie czy sygnalizacje mogli skutecznie wykonywać swoją pracę na tak rozległym terenie jak Warszawa, potrzebują niezawodnych i jednocześnie ekonomicznych pojazdów. Dlatego stare auta sukcesywnie zastępujemy nowymi, bardziej ekonomicznymi i emitującymi mniej zanieczyszczeń" - czytamy na stronie ZDM.

ZDM sprzedaje samochody | ZDM
ZDM sprzedaje samochody | ZDM
ZDM sprzedaje samochody | ZDM
ZDM sprzedaje samochody | ZDM
ZDM sprzedaje samochody | ZDM
ZDM sprzedaje samochody | ZDM
ZDM sprzedaje samochody | ZDM

jr/b