Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Drogowcy "snują plany": Dźwigowa na Dzień Dziecka?

Najnowsze


W tunelu ulicy Dźwigowej trwają prace nad systemem odwodnienia. Według drogowców robota powinna zakończyć się do połowy maja. – To pozwala snuć plany przywrócenia ruchu drogowego przed Dniem Dziecka – informuje rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi Zakład Remontów i Konserwacji Dróg zerwał nawierzchnię w tunelu ulicy Dźwigowej. Pozwoliło to rozpocząć układanie nowego systemu odwodnienia, który jest kluczowy dla powodzenia remontu.

Grawitacja lepsza niż pompa

- Mamy już tego efekt. Mimo że błotnisty grunt w tunelach może sprawiać złe wrażenie, uspokajamy, że wykonawca odwodnienia rozpoczął pracę od środka zagłębienia ulicy Dźwigowej - tłumaczy rzecznik ZDM Adam Sobieraj i dodaje: - Jest to celowy zabieg z punktu widzenia funkcjonalności odwodnienia, bowiem w tym rejonie Dźwigowej odchodzi nowy kanał odprowadzający poprowadzony w skarpie do przepompowni. Wybudowano go od nowa 15 metrów pod poziomem gruntu skarpy, a woda z ulicy Dźwigowej będzie odprowadzana grawitacyjnie, dzięki czemu unikamy konieczności montowania pompy i ryzyko jej uszkodzenia.

Woda z feralnej ulicy będzie odprowadzana trzema kanałami: głównym, środkowym i dwoma zewnętrznymi, które mają wychwytywać wodę gruntową ze skarp igłofiltrami (3 metry pod powierzchnią przyszłej jezdni).

Otwarcie 1 czerwca?

Na stronie internetowej ZDM rzecznik dywaguje również na temat, który warszawiaków interesuje najbardziej, czyli terminu ukończenia remontu.

- Plac budowy jest dość trudny z uwagi na ograniczony zasięg ramion koparek oraz brak możliwości składowania materiałów budowlanych w bezpośredniej odległości od wykopu, co skróciłoby czas transportowania ich przez cały północny tunel. Jeżeli tempo prac nie spadnie, to system odwodnienia powinien być gotowy w drugim tygodniu maja, co pozwala snuć plany przywrócenia ruchu drogowego przed Dniem Dziecka – czytamy na zdm.waw.pl.

To nie pierwszy termin, który podają drogowcy. Problem z tunelem łączącym Bemowo z Włochami trwa od lat. Mimo kolejnych remontów, wciąż zalewała go woda, a kierowców stojących w korkach - krew.

Generalny remont trwa od lipca 2011 roku i, według pierwszych zapowiedzi, miał potrwać miesiąc. Szybko okazało się, że to nierealne, padały kolejne terminy: listopad, grudzień, kwiecień, maj.

bako/par

Źródło zdjęcia głównego: ZDM