Drogowcy poszerzają Wólczyńską. Utrudnienia do wtorku

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plTrwają prace na Wólczyńskiej

Na zamkniętym fragmencie Wólczyńskiej praca wre. Drogowcy zamknęli fragment jezdni od ul. Nocznickiego do Arkuszowej. Komunikacja miejska kursuje objazdami. Utrudnienia potrwają do wtorkowego poranka. To jeden z ostatnich dużych remontów ulic w tym roku.

Ulica zamieniła się w teren budowy. - Stoją koparki i spycharki. Na terenie krzątają się robotnicy - mówił w sobotę rano Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. - Kierowcy muszą uważać na stojące przy Wólczyńskiej ciężarówki - ostrzegał reporter.

Do poniedziałkowej nocy drogowcy będą poszerzać jezdnię i budować kanał. - W ramach prac zostanie wymieniona podbudowa jezdni oraz warstwa wiążąca i warstwa ścieralna - informowała Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Kierowcy muszą korzystać z objazdów. W kierunku centrum samochody jadą ul. Rokokową i dalej ul. Nocznickiego. Jednokierunkowa ul. Rokokowa ma odwrócony bieg ruchu.

W kierunku Izabelina objazd prowadzi ul. Pułkową i ul. Wóycickiego.

Utrudnienia do wtorku

Utrudnienia zakończą się we wtorek o 4 rano. - Potem wyremontowane zostanie także oświetlenie i chodniki. Te prace nie będą jednak utrudniać ruchu - informuje Gałecka.

Pierwsze prace na ul. Wólczyńskiej rozpoczęły się w wakacje tego roku i potrwały do 30 września. Zamknięty został odcinek od Reymonta do Conrada. Potem 4 listopada drogowcy rozpoczęli drugi etap prac. Zamknięte zostało skrzyżowaniu ul. Wólczyńskiej z ul. J. Conrada.

Zmiany w organizacji ruchu
ZDM

Komunikacja na objazdach

W związku z pracami pasażerowie muszą liczyć się ze zmianami w organizacji komunikacji miejskiej.

Autobusy linii 110, 701, 708, 712, N56, N58 i N91 kursują objazdami.

Uruchomiona została także nocna zastępcza linia autobusowa Z91, łącząca METRO MŁOCINY z CM. PÓŁNOCNYM-BRAMĄ ZACH. Zmiany spowodowane są przebudową ulicy Wólczyńskiej.

TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY

Tak pojedzie komunikacja
ZTM

Utrudnienia w Ursusie

Podczas tego weekendu kierowcy muszą liczyć się także z utrudnieniami w Ursusie.

Do poniedziałku, 25 listopada do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu jest ul. Posag 7 Panien na odcinku od ul. K. Gierdziejewskiego do torów kolejowych.

Proponowany objazd prowadzi ulicami: K. Gierdziejewskiego - Warszawska – M. Keniga – S. Wojciechowskiego – Traktorzystów.

Jak informują drogowcy, utrudnienia związane są z koniecznością wymiany warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni.

Na początku grudnia kolejarze zaplanowali również modernizację wiaduktu nad ul. Cierlicką. W związku z pracami ulica na kilka miesięcy zostanie wyłączona z ruchu.

su//ec/wp/b

Wiadukt PKP zostanie przebudowany
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl