Drogowcy: mamy pieniądze na remont mostu Grota

Warszawa

fot

W przyszłym roku w wakacje ruszy przebudowa mostu Grota - Roweckiego - zapowiadają urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Otrzymaliśmy potwierdzenie z ministerstwa, że dostaniemy pieniądze na remont przeprawy i dostosowanie jej do parametrów drogi ekspresowej - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA.

Remont mostu ma się zacząć tuż po Euro 2012 i będzie kontynuacją trwającej przebudowy Trasy Toruńskiej. - Dokumentację mamy gotową , przetarg na Grota –Roweckiego jesteśmy w stanie ogłosić jeszcze w tym roku. Remont może ruszyć latem 2012 r. - informuje Małgorzata Tarnowska i jednocześnie zaznacza, że żadne prace się nie rozpoczną jeśli nie będzie alternatywy dla kierowców Białołęki, Targówka i podwarszawskich miejscowości.

Zamkną cały most?

Taką alternatywą ma być kończony waśnie most Północny ale już teraz wiadomo, że nie skorzystają z niego wszyscy użytkownicy Trasy Toruńskiej. Nie wiadomo również ile pasów Grota –Roweckiego będzie wyłączonych i jak długo potrwają utrudnienia. – Organizację ruchu zatwierdza miejski inżynier ruchu i to od niego będzie zależał projekt organizacji ruchu a czas przebudowy – przypomina Tarnowska.

Grecy już działają

We wrześniu 2009 roku rozpoczęła się przebudowa odcinka trasy od węzła Modlińska do Marek. GDDKiA podpisała umowę z grecką firmą J&P-Avax SA, na dostosowanie trasy do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od mostu Grota-Roweckiego (węzeł "Modlińska") do wiaduktu przy M1 w Markach (węzeł "Piłsudskiego")Odcinek ma być oddany w kwietniu 2012. Mimo, że wykonawca jest zobowiązany do utrzymania co najmniej po dwa pasy w każdą stronę, ciągłe zmiany organizacji ruchu sprawiają kierowcom wiele kłopotów.

Po oddaniu Mostu Północnego drogowcy z GDDKiA, planują rozpocząć modernizację Trasy AK na odcinku od węzła Modlińska do węzła Powązkowska. Pozostały odcinek Trasy S8 został oddany w styczniu 2011 roku.

ec