Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

Najnowsze

Drogowcy korzystają z pogody. Weekend pod znakiem utrudnień

Najnowsze


W weekend kierowców czeka na ulicach sporo przykrych niespodzianek. Na utrudnienia trafią m.in. w al. Krakowskiej, na ul. Dzielnej i Kosiarzy. Następna "dawka" w poniedziałek - wtedy drogowcy wejdą na ul. Łopuszańską i Puławską.

Od soboty al. Krakowska zostanie zwężona do dwóch pasów w obu kierunkach. Utrudnienia potrwają ponad trzy tygodnie. Będzie węziej na odcinku od ul. Na Skraju do Lajkonika, czyli w sąsiedztwie trwającej budowy południowej obwodnicy Warszawy, która już teraz czyni przejazd wylotówką na Kraków i Katowice trudnym.

Dodatkowe utrudnienia

To nie jedyne utrudnienia w tym miejscu. Na ul. Na Skraju zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (na odcinku od al. Krakowskiej do ul. Krańcowej) w stronę ul. Paluch. Kierowcy jadący w kierunku al. Krakowskiej będą musieli skorzystać z objazdu ulicami Orzechową i Mokrą.

Pojawi się również zakaz skrętu z al. Krakowskiej (jadąc od strony Ochoty) w lewo, w ul. Na Skraju i zakaz skrętu w lewo z al. Krakowskiej (jadąc od Raszyna) w ul. Gałczyńskiego. W godzinach nocnych (od godz. 23.30 do godz. 4.30) zamknięty będzie też przejazd w ciągu ulic Gałczyńskiego - Na Skraju czyli w poprzek al. Krakowskiej.

Utrudnienia związane są z budową kanalizacji ściekowej i potrwają do 19 grudnia.

Prace na Dzielnej

Nocne zmiany czekają kierowców również na ul. Dzielnej. Od piątku, od godz. 22 do sobotniego poranka nie będzie można wyjechać z tej ulicy w al. Jana Pawła II, od strony ul. Zamenhofa.

Proponowany objazd prowadzi przez ul. Anielewicza lub Nowolipki. Jadący wschodnią jezdnią al. Jana Pawła II (w kierunku ul. Anielewicza) będą mogli skręcić w ul. Dzielną (w kierunku ul. Zamenhofa). Utrudnienia związane są z przebudową wodociągu.

Zmiany przy Wiertniczej

W sobotę i niedzielę kierowcy nie będą mogli dojechać ul. Kosiarzy od ul. Królowej Marysieńki do Wiertniczej. - Jadący ul. Wiertniczą (z kierunku centrum) nie będą mogli skręcić w ul. Kosiarzy. Objazd prowadzi ul. Rumianą i Obornicką. Zwężony zostanie także wschodni wlot ul. Kosiarzy (od strony ul. Rotmistrzowskiej). Prawy pas wschodniej jezdni ul. Wiertniczej (w kierunku centrum) będzie służył wyłącznie do skrętu w ul. Kosiarzy – jadący na wprost będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – podpowiadają urzędnicy.

Utrudnienia są związane z budową kanalizacji deszczowej.

Wymiana nawierzchni

Od piątku, od godz. 22.00 do poniedziałkowego poranka, wyłączona z ruchu będzie też ul. Myszkowska na odcinku od ul. Barkocińskiej do ul. Remiszewskiej. Na zamkniętym odcinku będzie wymieniona nawierzchnia.

Proponowane przez drogowców objazdy prowadzą ulicami: Ossowskiego, Handlową, Pratulińską, Torcką, Radzymińską i Barkocińską.

Utrudnienia na Puławskiej

W niedzielę, ok. godz. 20 zmieni się organizacja ruchu na ul. Puławskiej na wysokości budowanego węzła z drogą ekspresową S2, pomiędzy ul. Płaskowickiej a Wędrowców.

- Wyłączona z ruchu będzie jezdnia zachodnia, a ruch w kierunku Piaseczna zostanie przełożony na jezdnię tymczasową, na której kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu. Jadący od strony centrum za skrzyżowaniem z ul. Płaskowickiej zjadą na jezdnię tymczasową, która będzie zlokalizowana bliżej jezdni wschodniej (prowadzącej w stronę centrum) i omijała łukiem teren budowy. Na właściwą jezdnię wrócą na wysokości ul. Wędrowców – wyjaśniają urzędnicy.

Na tymczasowej jezdni zostanie wprowadzone też ograniczenie prędkości do 30 km/h. Utrudnienia związane są z montażem wiaduktu nad ul. Puławską. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 25 stycznia 2013 r.

Od poniedziałku węziej na Łopuszańskiej

Za to po weekendzie zwężona do jednego pasa ma być północna jezdnia ul. Łopuszańskiej pomiędzy ul. Przedpole, a wiaduktem nad torami kolejowymi. Utrudnienia związane są z budową przyłączy wody i kanalizacji sanitarnej. Potrwają do 23 grudnia.

Utrudnienia w całym mieściegrafika tvn24.pl

su/ran/roody

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości