Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Droga startowa otwarta. Mniej samolotów nad Bemowem

Warszawa

Lotnisko ChopinaPowrót na standardowe tory

Na Lotnisku Chopina zakończyła się większa część prac przy budowie drogi kołowania, dzięki czemu samoloty wróciły na swoje standardowe tory.

- Zamknięcie krótszej drogi startowej związane było z budową tzw. drogi kołowania szybkiego zjazdu N1 w rejonie skrzyżowania dogi startowej z drogami kołowania A, J, M i T oraz poszerzeniem zjazdu z drogi startowej w drogę kołowania D. – możemy przeczytać na stronie lotniska.

Ma być bezpieczniej

Nowe drogi mają zwiększyć bezpieczeństwo operacji lotniczych. - Samoloty będą mogły bezpieczniej lądować i szybciej opuszczać drogę startową. Przełoży się to m.in. na zmniejszenie poziomu hałasu – wyjaśnia Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina. Wraz z otwarciem drogi startowej DS-1 (11-29) otwarte zostały również korytarze powietrzne przebiegające nad Ursusem i Ursynowem. Oznacza to, że kierunek startów i lądowań na linii Włochy-Ochota-Wola-Bemowo zostanie znacząco odciążony, a większość samolotów powróci na standardowe trasy.

TAK LOTNISKO PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ZIMY:

Przejazd maszyną po płycie lotniska
Lotnisko Chopina

lata