Droga ewakuacyjna w ogniu. "Dbajmy o bezpieczeństwo"

TVN Warszawa


To było zgłoszenie, jakich sporo - pożar mieszkania. Na miejscu okazało się, że płoną rzeczy trzymane na drodze ewakuacyjnej. - Droga ucieczki w takich przypadkach jest odcięta! – alarmują strażacy. I apelują, by takich sytuacji nie dopuszczać.

"Dlaczego droga ewakuacyjna jaką jest korytarz czy klatka schodowa w blokach powinna być wolna od wszelkich przedmiotów, szczególnie palnych?" – pytają na Facebooku strażacy z państwowej komendy miejskiej. Za odpowiedź mają służyć zdjęcia z ostatniego pożaru w bloku przy Sokratesa.

Zabawki, wózki, rowerki

W weekend strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania. Na miejscu okazało się, że palą się materiały palne zgromadzone na drodze ewakuacyjnej – między innymi zabawki, wózki spacerowe, rowerki dziecięce. "Pożar odciął drogę ewakuacji dla kilku mieszkańców (...). Na szczęście szybkie zaalarmowanie, przyjazd na miejsce kilku zastępów straży pożarnej i błyskawiczne ugaszenie pożaru zapobiegło tragedii" – informuje rejonowa jednostka straży pożarnej. Jak dodają strażacy, prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Sprawę bada policja. "Przypominamy, że na drogach ewakuacyjnych jest zakaz składowania materiałów palnych. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo" – apelują strażacy.

ZOBACZ TEŻ AKCJĘ GAŚNICZĄ HALI POD WARSZAWĄ:

ran/r

Straż pożarna o akcji TVN24
wideo 2/3