Drobne w puszce, banknoty w kieszeni. 17-latkowie wpadli podczas WOŚP

Warszawa

Tym wyjmowali banknoty | ksp
Zatrzymano dwóch kwestujących | ksp
Tym wyjmowali banknoty | ksp
Zatrzymano dwóch kwestujących | ksp
Tym wyjmowali banknoty | ksp
Zatrzymano dwóch kwestujących | ksp

Policjanci zatrzymali dwóch 17-latków podejrzewanych o kradzież pieniędzy z puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzi mężczyźni mieli wyjąć w sumie ponad 500 zł przy pomocy noża i pęsety. Obaj przyjechali do Warszawy ze Skarżyska Kamiennej.

Do zatrzymania dwóch 17-latków doszło w niedzielę około 16:30. Podejrzenia policjantów wzbudziły przedmioty, w które byli wyposażeni wolontariusze: duży kuchenny nóż, pęseta i linijka.

W puszkach tylko monety

Jak podaje policja, kwestujący przyznali się, że wyjmowali banknoty z puszek, pozostawiając w nich tylko monety. Dlatego po prawie 8 godzinach zbiórki w puszkach wolontariuszy znajdowały się tylko drobne. Za to w ich portfelach policjanci znaleźli łącznie ponad 500 złotych.17-latkowie przyjechali do Warszawy ze Skarżyska Kamiennej. Zostali zatrzymani w drodze na dworzec.

Za wykroczenie może grozić im grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności.

Uszkodzone puszki w samochodzie

Stołeczna policja informuje, że podczas 22. finału Wielkiej Orkiestry Pomocy odnotowano trzy podobne zdarzenia.

Na Woli wpadły trzy osoby podejrzane o kradzież. Zatrzymano je w czasie rutynowej kontroli drogowej. W samochodzie były uszkodzone puszki WOŚP. Dwóch 20-latków i 19-latek usłyszeli zarzuty.

Spokojny finał

- Biorąc pod uwagę bardzo dużą skalę akcji i to, że pieniądze zbierało bardzo wielu wolontariuszy można powiedzieć, że kwesta przebiegła bezpiecznie i spokojnie – przekonuje komenda stołeczna.

Tak przebiegał 22. finał WOŚP w Warszawie:

b/mz

Trwa 22. Finał WOŚP
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl
Policzyli się z cukrzycą
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl