Dreamliner nie wystartował z Okęcia. Popsuł się

Warszawa

TVN24 BIŚLotnisko Chopina

Dreamliner LOT- u nie odleciał w piątek do Los Angeles zgodnie z planem. Pierwszą informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Lot planowany na godz. 16.30 do Los Angeles nr lotu LO 023 samolotem PLL LOT został odwołany z przyczyn technicznych" - napisał na Kontakt 24 Łukasz.Jednak dodał, że pasażerowie nie muszą koczować na lotnisku. "LOT zapewnił pasażerom hotel, posiłki i zarezerwował rejs innymi liniami w późniejszym terminie" - poinformował.

Samolot miał odlecieć z Lotniska Chopina.

Awaria bez konkretów

Rzecznik LOT-u Adrian Kubicki potwierdza, że samolot nie mógł odlecieć z przyczyn technicznych. - Nie mamy dostępnego samolotu - podał. Nie sprecyzował jednak do jakiej usterki doszło.- Tym zajmują się nasze służby techniczne. Pewne jest, że samolot nie może odlecieć - informuje Kubicki.Zapewnia przy tym, że spółka kontaktuje się z pasażerami i zapewnia loty w innym terminie. - Oczywiście wszystko odbywa się na nasz koszt - zapewnił.

Ostatnio informowaliśmy, że podczas kołowania samolot linii Air Canada zahaczył skrzydłem o końcówkę skrzydła dreamlinera LOT-u:

kz/mś

Samolot zahaczył o skrzydło dreamlinera LOT-uTVN24
wideo 2/2