Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Dreamliner LOT-u leciał do Pekinu, zawrócił do Warszawy

Warszawa

Tony Hisgett, Flickr (CC BY 2.0) / Flightradar24Dreamliner zawrócił do kraju

W piątek rozpoczną się wyloty pasażerów zawróconego nad Moskwą dreamlinera LOT-u. Przewoźnik szuka dla nich miejsc w innych samolotach rejsowych. Maszyna wyleciała w czwartek do Pekinu, jednak z powodu problemów technicznych, załoga zdecydowała o powrocie do Warszawy. Pierwszą informację o problemach dreamlinera otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Problemy dreamlinera lecącego do Pekinu pojawiły się w czwartek.

- Rejs został odwołany, pasażerowie polecą do Pekinu innymi rejsami. Proszę pamiętać, że by wysłać pasażera inną linią lotniczą, konieczne jest znalezienie dla niego miejsca - powiedział w piątkowy poranek Adrian Kubicki, rzecznik LOT-u. Jak dodał, część pasażerów może wylecieć już w piątek na pokładzie samolotu do Tokio, stamtąd udadzą się do Pekinu.

Problemy techniczne

Decyzję o powrocie do Warszawy załoga boeinga 787 podjęła po blisko dwóch godzinach lotu, będąc mniej więcej nad Moskwą. Jak poinformowało biuro prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT, samolot zawrócił z przyczyn technicznych, a dokładnie ze względu na komunikaty, które wyświetlały się w maszynie.

- Bezpieczeństwo ma zawsze najwyższy priorytet, dlatego samolot, który był w drodze do Pekinu wraca do Warszawy - tłumaczył w czwartkowy wieczór Kubicki. - Pasażerowie samolotu będą pod opieką LOT-u. Ich bilety zostaną "przebukowane" na najbliższe loty. Pasażerowie zostaną zakwaterowani też w hotelu. Oczywiście na koszt przewoźnika - zapewniał rzecznik.

Boeing 787 wylądował na stołecznym lotnisku Chopina około godziny 21.40.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE 24

ank/aw