Drążenie tunelu do Czajki opóźnia się

Warszawa

Opóźnia się drążenie tunelu dla kolektora ściekowego do oczyszczalni Czajka. Wszystko przez ogromne głazy pod ziemią, z którymi nie poradziła sobie tarcza drążąca.

Informację o opóźnieniu potwierdził rzecznik miejskich wodociągów, które są inwestorem budowy oczyszczalni. Nie chodzi wcale o niedawne podtopienie budowy. – Niestety, mamy opóźnienie z powodu problemów geologicznych, jednak opóźnienie przy drążeniu tunelu nie wpływa na termin oddania całej inwestycji – wyjaśnia Roman Bugaj.

Pierwotnie tunel miał być gotowy do końca sierpnia. Jednak - jak tłumaczy rzecznik - w czasie prac maszyna drążąca trafiła na głazy, których wcześniej nie wykrył georadar.

Będzie nowy termin

Kiedy więc zakończą się prowadzone prace? MPWiK chwilowo nie jest w stanie określić nowego terminu. - Jeszcze w tym tygodniu od wykonawcy dostaniemy pismo, w którym zostanie określony nowy termin i sprecyzowany zakres prac, które pozostały do wykonania - wyjaśnia Bugaj.

Tunel za 176 mln złotych

Tunel, który powstaje na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji za ponad 176 mln złotych będzie miał prawie 1400 metrów długości i przejdzie ok. 10 metrów pod dnem Wisły. Będzie położony pomiędzy ulicami Farysa i Świderską.

Modernizacja oczyszczalni to największa inwestycja ekologiczna w kraju. Ma kosztować 2,5 mld zł. Ma być gotowa na koniec 2012 roku.

fot
fot. tvnwarszawa.pl

bf/mz