Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Dożywocie za zabójstwo taksówkarza

Warszawa

kspDożywocie za zabójstwo taksówkarza

Karę dożywotniego więzienia wymierzył warszawski sąd obywatelowi Armenii za zabójstwo 63-letniego taksówkarza w Józefowie. Wyrok nie jest prawomocny.

W kwietniu 2011 r. policja dostała zgłoszenie o porzuconym na parkingu w Józefowie samochodzie z otwartymi drzwiami. Kilkadziesiąt metrów od auta funkcjonariusze znaleźli ciało mężczyzny z licznymi ranami kłutymi klatki piersiowej - był to taksówkarz jednej z otwockich korporacji. Kilka godzin później policja zatrzymała pasażera taksówki był to mieszkający w Otwocku 21-letni obywatel Armenii H. H.

Przyznał się do winy Jak podawała wtedy policja, w śledztwie mężczyzna początkowo zaprzeczał, by miał związek z zabójstwem, ale po przedstawieniu zebranych w sprawie dowodów, przyznał się do winy. Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania - przyznał, że był pod wpływem środków odurzających. Prokuratura Rejonowa w Otwocku oskarżyła mężczyznę o zabójstwo w związku z rozbojem. Jak podała w czwartek prokuratura, Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wymierzył oskarżonemu karę dożywotniego pozbawienia wolności. Obrona może się jeszcze odwołać do Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

PAP//ec