Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Dozorczyni złapała złodzieja

Warszawa

fot. ksp

Witold K. włamał się do jednego z mieszkań na Ochocie. Gdy próbował uciec z łupem został zatrzymany przez dozorczynię. Teraz w więzieniu może posiedzieć nawet 10 lat.

Funkcjonariusze dostali informację o włamaniu 29 grudnia, przed godziną 18. Dzwoniła właścicielka mieszkania. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zauważyli szarpiących się na trawniku kobietę i mężczyznę. Wokół leżały przedmioty, które rabuś wyniósł z mieszkania. Mundurowi rozdzielili walczących.

Szybko udało się ustalić przebieg wydarzeń. Witold K. wyważył drzwi balkonowe i dostał się do mieszkania. Kiedy wychodził ze zrabowanymi przedmiotami zauważyła go dozorczyni, której udało się złapać 50 – latka.

Właścicielka mieszkanie skradzioną biżuterię, obraz i laptopa wyceniła na 48 tys. złotych. Włamywacz już w sylwestra usłyszał decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

wp