Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Dorosły mężczyzna twierdził, że ma 12 lat, by uniknąć kary

Warszawa

| tvn24fot. KSP

21-letni Czech najpierw ukradł klientce sklepu saszetkę z pieniędzmi, a następnie by uniknąć kary, posłużył się paszportem...12-latka. W kradzieży pomagała mu 35-letnia kobieta, która podawała się za jego matkę.

Wszystko wydarzyło się w jednym z dużych sklepów przy Al. Jerozolimskich. Pracownik ochrony zauważył młodego chłopaka, który bacznie obserwował klientkę sklepu. W pewnym momencie wykorzystując nieuwagę kobiety, wyjął jej z koszyka torebkę, w której było około 2 tys. złotych. Pokrzywdzona o tym, że została okradziona, dowiedziała się od ochrony.

Twierdził , że jest młodszy

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali Czecha i zawieźli do komendy. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością wśród nieletnich postanowili sprawdzić autentyczność posiadanego przez złodzieja paszportu. Podejrzewali, że wprowadza ich w błąd - mężczyzna wyglądał na dużo starszego niz twierdził.

Policjanci z Ochoty dzięki współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Katowicach ustalili, że domniemany nieletni faktycznie jest 21-latkiem, paszport wyrobił na podstawie danych innej osoby, dołączając do wniosku swoje zdjęcie.

W tym przestępczym procederze mężczyźnie pomagała 35-letnia kobieta, która podawała się za jego matkę. Mężczyna i kobieta zostali aresztowani na 3 miesiące.

ec