Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Doprowadzili do wypadku, wybili szyby, porwali dzieci". Trzech zatrzymanych

Warszawa

Samochód w rowieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

Policja zatrzymała kolejnego mężczyznę, który może mieć związek z umyślnym spowodowaniem wypadku w Łazach pod Warszawą i uprowadzeniem z rozbitego auta dwójki dzieci.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu. Skodą jechała matka z dziećmi. Nagle w bok auta uderzył seat. Do rozbitego samochodu podbiegło trzech mężczyzn, wybili szyby i zabrali dzieci. Kobieta została zabrana do szpitala.

Wszyscy zatrzymani

Policjanci szybko ustalili, że jednym z mężczyzn był ojciec dzieci. Kilka godzin po zdarzeniu policja zatrzymała jego i jednego z "pomocników", drugi wciąż był poszukiwany.

- Trzecią osobę zatrzymaliśmy w piątek około godziny 21 – informuje Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodaje, w sobotę z mężczyznami zostaną przeprowadzone czynności policyjne, prawdopodobnie usłyszą zarzuty, jednak rzecznik nie zdradza jakie.

"Poważne zdarzenie"

Dwie dziewczynki, półtoraroczna i czteroletnia, trafiły pod opiekę policjantów i lekarzy. Ich matka jest w szpitalu.

- Od początku wszystko wskazywało na to, że mamy do czynienia z więcej niż jednym sprawcą. Dochodzi do zderzenia, wybijane są szyby i przez nie wyciągane są dzieci. Okoliczności wskazywały, że doszło do poważnego zdarzenia – mówił w piątek Sylwester Marczak.

kz//ec