Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  "Doprowadzili do wypadku, wybili szyby, porwali dzieci". Trzech zatrzymanych

  TVN Warszawa

  Samochód w rowieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
  wideo 2/5

  Policja zatrzymała kolejnego mężczyznę, który może mieć związek z umyślnym spowodowaniem wypadku w Łazach pod Warszawą i uprowadzeniem z rozbitego auta dwójki dzieci.

  Do zdarzenia doszło w piątek po południu. Skodą jechała matka z dziećmi. Nagle w bok auta uderzył seat. Do rozbitego samochodu podbiegło trzech mężczyzn, wybili szyby i zabrali dzieci. Kobieta została zabrana do szpitala.

  Wszyscy zatrzymani

  Policjanci szybko ustalili, że jednym z mężczyzn był ojciec dzieci. Kilka godzin po zdarzeniu policja zatrzymała jego i jednego z "pomocników", drugi wciąż był poszukiwany.

  - Trzecią osobę zatrzymaliśmy w piątek około godziny 21 – informuje Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

  Jak dodaje, w sobotę z mężczyznami zostaną przeprowadzone czynności policyjne, prawdopodobnie usłyszą zarzuty, jednak rzecznik nie zdradza jakie.

  "Poważne zdarzenie"

  Dwie dziewczynki, półtoraroczna i czteroletnia, trafiły pod opiekę policjantów i lekarzy. Ich matka jest w szpitalu.

  - Od początku wszystko wskazywało na to, że mamy do czynienia z więcej niż jednym sprawcą. Dochodzi do zderzenia, wybijane są szyby i przez nie wyciągane są dzieci. Okoliczności wskazywały, że doszło do poważnego zdarzenia – mówił w piątek Sylwester Marczak.

  kz//ec