Dom już nie stoi na środku drogi. "Został tylko gruz"

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plZburzyli stary do na Mokotowie

Przedwojenny dom przy ul. Bukowińskiej 20 po miesiącach starań został zburzony. Dzięki temu będzie możliwe kontynuowanie pracy przy budowie ul. Nowobukowińskiej, która połączy KEN i ul. Puławską. Do tej pory budowę blokował stary dom.

- Dobre wiadomości z Mokotowa - mówi Teresa Rosłoń, naczelnik wydziału promocji i komunikacji społecznej dla dzielnicy i potwierdza, że właściciel starego domu przy ul. Bukowińskiej 20 przekazał budynek wykonawcy 3 etapu przebudowy al. KEN. Dzięki temu możliwa będzie budowa ul. Nowobukowińskiej. Wcześniej przedwojenny dom blokował budowę.

8 miesięcy negocjacji

- Dom został już rozebrany, został tylko gruz. Negocjacje z jednym z współwłaścicieli budynku trwały kilka miesięcy, ponieważ ten przebywał za granicą. Jednak udało się dojść do porozumienia - mówi Rosłoń lecz nie podaje jakie odszkodowanie dostali współwłaściciele domu.

O starym domu na Mokotowie pisaliśmy w listopadzie 2012 roku. Wtedy rzecznik dzielnicy nie potrafił powiedzieć więcej niż to, że "budynek zostanie rozebrany w 2013 roku". Musiał zostać rozebrany, ponieważ stał na samym środku budowanej nowej ulicy łączącej KEN i ul. Puławską. Po 8 miesiącach udało się stronom dojść do porozumienia, a pracę przy budowie ulicy będą kontynuowane.

lata//ec