Dom Gesslerów zlicytowany

Warszawa

archiwum TVNLicytacja przed sądem

Dom braci Gessler, zajęty kilka lat temu przez komornika za długi, został zlicytowany. Nieruchomość przy placu Słonecznym 5 zakupiło za kwotę ok. 3 850 000 złotych młode małżeństwo – informuje urząd dzielnicy Śródmieście.

Licytacja odbyła się przed sądem rejonowym dla Warszawy-Żoliborza.

- Zlicytowanie za prawie 4 miliony złotych rodzinnego domu Gesslerów to wielki sukces i symboliczny znak, że sprawiedliwość bywa nierychliwa, ale istnieje i w dniu, w którym nadejdzie, jest nieubłagana – nie krył zadowolenia burmistrz dzielnicy Wojciech Bartelski.

Jak przypominają urzędnicy, piętrowy dom o powierzchni ok. 340 metrów kwadratowych został odziedziczony przez braci Gessler w 2004 r. po śmierci ich ojca.

Pierwsza licytacja odbyła się w lipcu 2012 roku, ale bez skutku, bo osoba chętna do zakupu nie zjawiła się w sądzie. Do kolejnej doszło w listopadzie, ale została zawieszona i przeniesiona na 18 października tego roku. Tym razem udało się dom zlicytować.

Nieruchomość została sprzedana za kwotę ok. 3 850 000 złotych. Mateusz Dallali, rzecznik Śródmieścia, zaznacza, że nabyło ją młode małżeństwo, a "Gazeta Stołeczna" precyzuje, że kupił ją prawnik. Kwota ma ta ma być podzielona na wszystkich wierzycieli, którzy brali udział w postępowaniu egzekucyjnym.

Kolejka wierzycieli

Urzędnicy twierdzą, że Adam Gessler jest winien samym podatnikom Warszawy ok. 32 miliony złotych, a Piotr ok. 170 000 złotych.

W kolejce po pieniądze ustawiło się kilkudziesięciu wierzycieli, w tym Skarb Państwa.

ran/mz