Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Dokleją biurowiec do kamienicy. Jest pozwolenie na budowę

Warszawa

Projekt biurowca | MARS FIZ
Projekt biurowca | MARS FIZ
Projekt biurowca | MARS FIZ
Projekt biurowca | MARS FIZ
Projekt biurowca | MARS FIZ
Projekt biurowca | MARS FIZ

Nowy biurowiec przy Nowym Świecie? Brzmi tyleż prestiżowo, co niewyobrażalnie. Ale miejsce się znalazło, a inwestor ma już zgodę miasta. Kameralny budynek ma powstać między Domem Partii, a kamienicami sąsiadującymi z placem Trzech Krzyży, tuż obok giełdy.

Ten oryginalny projekt dogęszczenia pierzei Nowego Światu powstał w pracowni Andrzeja Chołdzyńskiego, który zaprojektował pobliską siedzibę giełdy przy Książęcej.

Pasażem do parku

- Naszym założeniem było takie wkomponowanie obiektu w okalające go monumentalne budynki, aby zachować dominację nad okolicą placu Trzech Krzyży, wzbogacając tożsamość tej przestrzeni o stosownie elegancki i nowoczesny biurowiec, który nie zaburzy harmonii tego miejsca - tłumaczy Andrzej Chołdzyński.

Nowy biurowiec będzie niewielki - zaoferuje tylko 4000 metrów kw. powierzchni biurowej i 2000 metrów kw. usługowej. Jego atutem będzie jednak lokalizacja: dwa kroki od pl. Trzech Krzyży, trzy od ronda de Gaulle'a, w samym centrum miasta. Szklana bryła wypełni część wolnej przestrzeni między dawnym gmachem KC, a kamienicą ze ślepą ścianą, stojącą tuż obok. Wysokością nawiąże do tego pierwszego. Parter z lokalami użytkowymi stworzy zaś nową pierzeję otwartego pasażu łączącego Nowy Świat z zapleczem budynku Giełdy Papierów Wartościowych, Muzeum Narodowym i parkiem na Książęcem.

Parking podziemny na 140 miejsc ma powstać nie pod, a w sąsiedztwie budynku.

Pochwalą się w Cannes

Centrum Bankowo-Finansowe, które jest inwestorem budynku, uzyskało już prawomocne pozwolenie na budowę, którą zamierza zacząć jeszcze w tym roku. Swoim projektem zamierza się też pochwalić już za miesiąc na targach inwestycyjnych w Cannes, na stoisku Warszawy. Firma będzie tam prezentować także swoje projekty biurowo-mieszkaniowe dla działek na warszawskich Odolanach i na terenach dawnej stoczni w Gdyni.

MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, który ma 90 proc. udziałów w spółce Centrum Bankowo-Finansowe, jest funduszem zarządzanym przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, utworzonym na potrzeby Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., jedynego właściciela towarzystwa. Wśród aktywów wniesionych do funduszu przez ARP znajdują się m.in. spółki produkcyjne (w tym trzy stocznie) oraz nieruchomościowe.

roody/b