Najnowsze

"Dogonimy Wiedeń, Paryż i Berlin". 10 punktów Gronkiewicz-Waltz

Najnowsze

Hanna Gronkiewicz-Waltz chwali się sukcesami
TVN24Hanna Gronkiewicz-Waltz chwali się sukcesami

Na sobotniej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła swój program na nadchodzące wybory samorządowe. – Dogonimy Wiedeń, Paryż i Berlin – zapowiedziała prezydent.

Swoje wystąpienie na konwencji prezydent Warszawy rozpoczęła od wymienienia sukcesów podwójnej kadencji.

- Przez ostatnie 8 lat w stolicy zainwestowano 34 miliardy złotych. Stolica zmienia się nie do poznania. Była szara i brzydka, a teraz jest dynamiczna, tętniąca życiem – mówiła Gronkiewicz-Waltz.

Dużo miejsca poświęciła sukcesowi rowerów miejskich Veturilo.

10 punktów programu

10 priorytetów Gronkiewicz-Waltz na trzecią kadencję prezydentury w Warszawie to: budowa 11 stacji II linii metra z nową trasą o długości 11 km; rozbudowa i modernizacja szpitali: wolskiego, bielańskiego i praskiego; budowa obwodnicy śródmiejskiej od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej; zwiększenie o ponad 2,5 tys. nowych miejsc w żłobkach, o ponad 4,5 tys. w przedszkolach i o 7 tys. w szkołach. Kandydatka PO chce też skupić się na: modernizacji przychodni zdrowia m.in. na Żoliborzu, Pradze Płn. i w Wesołej; budowie przychodni na Bemowie; budowie 200 km nowych ścieżek rowerowych.

Przetarg na nowy szpital

Celami Gronkiewicz-Waltz są też: zakup nowego taboru kolejowego, tramwajowego i autobusów; budowa nowych tras tramwajowych; kolejne inwestycje w budownictwo społeczne i połączenia międzydzielnicowe; budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej i nowej siedziby teatru TR Warszawa. Prezydent stolicy oświadczyła ponadto, że jej marzeniem jest "uwolnienie Warszawy od dwóch panów – Janosika i Bieruta". Poinformowała też, że w przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na budowę Szpitala Południowego.

10 punktów Hanny Gronkiewicz-Waltz
10 punktów Hanny Gronkiewicz-WaltzTVN24

PAP/jb/r

Pozostałe wiadomości