Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Dodatkowe pociągi po meczach w Warszawie i Gdańsku

Warszawa

PKPPKP uruchomi specjalne pociągi dla kibiców

Osiem dodatkowych pociągów odwiezie kibiców z Warszawy i Gdańska po zakończonych meczach ćwierćfinałowych Euro w czwartek i piątek - informuje PAP.

Kibice z zagranicy będą mogli przyjechać specjalnymi składami z Brna, Pragi i Berlina.

W czwartek, w meczu ćwierćfinałowym w Warszawie, Czesi zmierzą się z Portugalczykami, a w piątek w Gdańsku Niemcy zagrają o półfinał z Grekami. Oba mecze zaczną się o godz. 20.45.

Pocigi krajowe...

Jak poinformowała PAP, rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska, po ćwierćfinałowym meczu w Warszawie, z Dworca Centralnego ruszą cztery dodatkowe pociągi. Pociągi do Gdyni, Krakowa, Wrocławia i Szczecina ruszą po północy, żeby pasażerowie mogli na nie zdążyć.

Pociągi po ćwierćfinale w Gdańsku do Warszawy, Katowic, Wrocławia i Krakowa ruszą ze stacji Gdańsk Główny po godz. 1 w nocy.

- Przygotowaliśmy po cztery dodatkowe pociągi powrotne z Warszawy i Gdańska, co razem daje blisko 6,5 tys. dodatkowych miejsc dla kibiców, którzy przyjadą oglądać ćwierćfinał - powiedziała PAP Sitkowska.

Ponadto, w czwartek PKP Intercity uruchomi dodatkowy pociąg z Katowic do Warszawy. Skład zestawiony z 10 wagonów wjedzie na Dworzec Centralny o godz. 18.09.

... i międzynarodowe

Rzeczniczka poinformowała także, że na mecze ćwierćfinałowe pojadą również specjalne pociągi międzynarodowe, którymi przyjadą kibice z Niemiec i Czech. W czwartek na stację Warszawa Wschodnia przyjadą ok. godz. 17.00 dwa pociągi z Czech: z Brna zestawiony z 10 wagonów, w których łącznie będzie ok. 800 miejsc i z Pragi, zestawiony z 12 wagonów, w którym przygotowano ok. 900 miejsc. W piątek ok. godz. 17.00 do Gdańska przyjedzie specjalny pociąg z Berlina. Będzie w nim ok. 600 miejsc.

PAP/bf/roody