Dodatkowe pociągi do "Mordoru". Zmiany w rozkładzie SKM

TVN Warszawa

ZTMZmieni się rozkład jazdy SKM

ZTM wprowadził zmiany w rozkładzie jazdy składów SKM, aby pasażerom było łatwiej się dostać do biurowców na Służewcu. W porannym szczycie dojedzie tam także pociąg KM z Pilawy.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, zmiana rozkładu dotyczy kolejnego etapu prac modernizacyjnych infrastruktury kolejowej. W przypadku linii SKM to jedynie kilkuminutowe przesunięcia czasu odjazdu wybranych pociągów. Ma to jednak ułatwić dojazd i wyjazd pracownikom biurowców na Służewcu, zmagających się obecnie z trudnościami z powodu przebudowy ulicy Marynarskiej. O tych pracach informowaliśmy na tvnwarszawa.pl - W dni robocze od poniedziałku 5 września, kursować będą dodatkowe pociągi linii S3. Pojadą one na trasie skróconej Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec. Rano będą odjeżdżały z Warszawy Zachodniej o 7:37 i 8:55, a po południu ze Służewca do Warszawy Zachodniej o 16:33 i 17:33. W porannym szczycie do stacji Służewiec dojeżdżał będzie również pociąg KM z Pilawy - przyjazd do Służewca o 8:03 – informuje Wiktor Paul z ZTM. Ze względu na remont na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO pociągi kursować będą po jednym torze. Zmianie ulegnie m.in. rozkłady pociągów linii S3 i S9 oraz KM na linii legionowskiej.

- Wybrane pociągi SKM linii S9 i KM linii R9 do i z Legionowa będą kursowały tylko do przystanku Warszawa ZOO. Utrzymane zostanie obowiązujące dotychczas w dni robocze wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM – dodaje Wiktor Paul.

Początek remontu ul. Marynarskiej spowodował duże utrudnienia komunikacyjne:

Tłoczno w autobusach
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

skw/mś