Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Dodatkowe miejsca w przedszkolach na Białołęce

Warszawa

| Fakty o Świecie TVN24 BiSfot. TVN Warszawa

Dobra wiadomość dla rodziców z Białołęki. Dzielnica ma jeszcze 70 miejsc wolnych dla trzylatków i czterolatków. Dodatkowa rekrutacja rozpocznie się 8 sierpnia.

Wolne miejsca są jeszcze w trzech placówkach: przedszkolu nr 64 ul. Porajów 3 (trzylatki i czterolatki) - 25 miejsc; przedszkole nr 226 ul. Strumykowa 17 (trzylatki i czterolatki) - 25 miejsc; przedszkole nr 414 ul. Hemara 8 (tylko czterolatki) - 20 miejsc wygospodarowano w oddziale zamiejscowym przy gimnazjum 164 przy ul. Ostródzkiej 175.

Mniej pięciolatków

Jak to możliwe, że udało się wygospodarować dodatkowe miejsca w dzelnicy, w której tych zawsze brakuje? - To były miejsca zarezerwowane dla pięciolatków. Zgłosiło się ich mniej, niż początkowo zakładaliśmy - tłumaczy Bernadeta Włoch-Nagórny, rzeczniczka Białołęki.

Jak się zgłaszać?

Podania o przyjęcie dziecka należy składać w placówkach od 8 do 23 sierpnia 2011 r.

Jak mówi rzeczniczka, na prośbę mieszkańców wprowadzono nową zasadę. Wśród wymaganych dokumentów musi znaleźć się zaświadczenie, że przynajmniej jedno z rodziców płaci podatki w Warszawie.

Posiedzenia komisji rekrutacyjnych w wyżej wymienionych przedszkolach odbędą się 24 sierpnia. Wyniki naboru zostaną podane 26 sierpnia o godz.16:00.

mjc/bako//mz