Dodatkowa opinia balistyczna w sprawie śmierci Nigeryjczyka

Warszawa

| Reuters, APTN, Kontakt24fot. TVN24

Będzie dodatkowa opinia biegłego z zakresu balistyki w sprawie śmiertelnego postrzelenia przez policjanta Nigeryjczyka Maxwella Itoyi. Ma być gotowa do końca tego roku. Wystąpiła o nią prokuratura - podaje PAP.

Opinia balistyczna ma odpowiedzieć na pytania, pod jakim kątem padł strzał oraz w jakiej odległości i w jakim położeniu względem siebie byli policjant i Nigeryjczyk.

Prokuratorzy prowadzący śledztwo po zapoznaniu się z pierwszą opinią zdecydowali, że potrzebny będzie drugi dokument w tej sprawie.

W lipcu do prokuratury wpłynęła opinia zakładu medycyny sądowej. Według niej przyczyną śmierci Nigeryjczyka była rana przestrzałowa uda, w wyniku której doszło do uszkodzenia tętnicy i krwotoku.

Krwawa kontrola

Do tragedii doszło 23 maja podczas kontroli prowadzonej przez policję na bazarze w okolicy budowy Stadionu Narodowego. Doszło do szarpaniny. Padł strzał. W sprawie zatrzymano 32 osoby. 25 przedstawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy, a jednej - zarzut stawiania czynnego oporu policjantom.

Czytaj więcej na ten temat

bf/mz