Dobudują schody do kładki

Warszawa

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Jeszcze w tym roku zakończy się budowa schodów kładki dla pieszych nad torami linii radomskiej- obiecują urzędnicy. Niestety na windy dla niepełnosprawnych trzeba będzie poczekać do 2012 r.

O przejściu łączącym dwie dzielnice - Włochy i Ochotę pisaliśmy już na początku września. Wtedy trwała budowa nowej przeprawy, ponieważ poprzednia była w rozsypce.

Schody teraz, windy później

Niestety radość mieszkańców na wieść o powstającej kładce nie trwała długo. Przeprawę wybudowano bez schodów. Dlaczego? Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które zbudowało obiekt, nie poczuwało się do dalszego finansowania inwestycji. - Zarządzanie kładką nie leży w kompetencjach SPEC. Przedsiębiorstwo odpowiada za zapewnienie mieszkańcom ciepła, a nie ciągów komunikacyjnych - tłumaczyła we wrześniu Monika Mazurkiewicz, rzeczniczka prasowa spółki.

W końcu dwie graniczące ze sobą dzielnice - Włochy i Ochota wygospodarowały pieniądze na schody. Niestety cały proces wydłuża lista dokumentów, które trzeba skompletować aby ogłosić przetarg. Dzielnice muszą zdobyć pełnomocnictwa od prezydent Warszawy oraz od SPEC i uzyskać obszerną dokumentację projektową.

- Dopiero wtedy będziemy mogli przygotować przetarg. Wyłonimy w nim wykonawcę, który skończy budowę na pewno do końca tego roku - wyjaśnia Krzysztof Kruk, wiceburmistrz Ochoty. - W przyszłym roku wybudujemy windy - dodaje.

bf//ec