Dobudują jadalnię, świetlicę i siedem klas. Ursynów inwestuje w szkołę

Najnowsze


Władze Ursynowa pokazały projekt rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 318. Będzie duża świetlica, jadalnia, dodatkowe sale lekcyjne i boiska. - Rozbudowa placówki rozwiąże problem zmianowości w szkole - mówi Robert Kempa, burmistrz dzielnicy.

W Szkole Podstawowej przy Teligi uczy się 410 uczniów w zaledwie 13 salach i 21 oddziałach. To jedna z najbardziej przeciążonych placówek na Ursynowie - uczniowie kończą w niej lekcję późnym popołudniem. Narzekają dzieci i rodzice. Jak obiecuje dzielnica, będzie lepiej.

Ursynowski ratusz przedstawił projekt przebudowy placówki. W przyszłym roku w szkole pojawi się jadalnia, duża świetlica, siedem sal lekcyjnych, mała sala gimnastyczna z szatnią, sanitariatami i pomieszczeniami pomocniczymi. Projekt zostanie zakończony w maju, a zrealizowany w 2017.

- Rozbudowa szkoły w żaden sposób nie utrudni nauki w placówce - obiecuje Robert Kempa. - W grudniu 2017 roku zakończymy inwestycję. Jej koszt to 8 milionów - dodaje.

Braki pieniędzy w budżecie

Przez wieloletnie problemy budżetowe budynki ursynowskich szkół nie były rozbudowywane. Sale gimnastyczne i lekcyjne nie spełniają współczesnych norm, dzieci uczą się na zmiany.

- Wiedzieliśmy, że liczba uczniów zwiększy się — tłumaczy burmistrz Ursynowa Robert Kempa. - Musieliśmy zainterweniować, bo sprawa zakończyłaby się katastrofą - dodaje.

Urząd dzielnicy poprosił o pomoc miasto. W budżecie pojawiły się dodatkowe pieniądze na przygotowanie inwestycji oświatowych - 35 milionów. - Najwięcej - 16,3 mln złotych pochłonie rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 100, tam powstanie 12 nowych klas - tłumaczy Robert Kempa. - 8 mln to rozbudowa podstawówki przy Teligi, a 5 milionów przeznaczymy na powiększenie stołówki i dobudowanie klasy w szkole przy ZWM- podsumowuje burmistrz.

- Teraz przystępujemy do przygotowania dokumentacji projektowej i procedury przetargowej na wykonawstwo, wkrótce przedstawimy kolejne projekty - mówi Robert Kempa.

ms / kz/ec

Źródło zdjęcia głównego: Dzielnica Ursynów