"Dobra zmiana" przesuwa stołeczne wieżowce

Warszawa

Materiuały inwesotraKoncepcja nowej Warszawy Głównej

Spółka deweloperska PKP S.A. unieważniła niemal wszystkie postępowania, dotyczące wyboru inwestorów dla realizacji projektów na terenach kolejowych. Odłożono w czasie między innymi realizację biurowca Centralna Park - napisał portal Transport Publiczny.

Xcity Ivestment powołano z myślą o realizacji wielkich projektów deweloperskich na atrakcyjnych terenach kolejowych. PKP SA powołało ją w grudniu 2014 roku.

Wstrzymano projekty

Spółka przedstawiała wtedy szereg wizualizacji i projektów, które prezentowaliśmy na portalu tvnwarszawa.pl. Pokazano między innymi koncepcję zagospodarowania terenu przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich.

W stolicy takie projekty były cztery - Centralna Park, siedziby PKP SA i PKP Informatyka oraz Warszawa Włochy. Pod koniec października wystosowano zaproszenia do rokowań dla potencjalnych inwestorów.

Jednak wraz ze zmianą władzy na szczeblu centralnym wymieniono całe zarządy w spółkach kolejowych. Przyniosło to modyfikację kierunków działań - napisał portal transport-publiczny.pl. I mimo że spółki ostatecznie nie zrezygnowano, to nowe kierownictwo podjęło decyzję o unieważnieniu kilku projektów, takich jak Warszawa Włochy, Centralna Park.

"Przesunięcie realizacji w czasie"

- Decyzja została podjęta w związku z rewizją strategii deweloperskiej oraz gospodarowania nieruchomościami Grupy PKP – poinformowała portal transport-publiczny.pl Aleksandra Grzelak z biura prasowego PKP SA.

Przedstawicielka PKP zapewnia, że nie oznacza to ostatecznej rezygnacji z zagospodarowania zaniedbanych terenów.– Zmienia się harmonogram prowadzonych projektów, powodując przesunięcie ich realizacji w czasie. W tym momencie spółka nie jest jednak w stanie podać terminu ich ewentualnego ponownego uruchomienia, co nie oznacza, że zostały one definitywnie zakończone – tłumaczy w serwisie Grzelak.

TAK O PLANACH PRZEBUDOWY DWORCA GŁÓWNEGO MÓWILI POD KONIEC 2014 ROKU KOLEJARZE:

Pociągi ponownie wjadą na Warszawę Główną
TVN24

kz/mś