Do trzech razy sztuka. Zamkną połowę mostu Łazienkowskiego

Najnowsze


Przesuwany już dwa razy remont jezdni mostu Łazienkowskiego ma się rozpocząć w ten weekend. Do końca wakacji zamknięty będzie przejazd w kierunku Saskiej Kępy.

Drogowcy szykują się do wprowadzenia nowej organizacji ruchu. Na odcinku kilkudziesięciu metrów zniknęły już bariery oddzielające jezdnie.

- Bariery zostały zdjęte w zeszłym tygodniu. Wykonawca część prac mógł robić na zapleczu, więc nie było potrzeby zamykać mostu w zeszły weekend - informuje Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. – Dzięki temu kierowcy zyskali jeden tydzień bez utrudnień - dodaje.

Niestety, nie da się ich uniknąć od najbliższego weekendu.

Ruch w stronę Saskiej Kępy zostanie przełożony na jezdnię w przeciwnym kierunku. - Do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy ruchu w obu kierunkach - zapowiada Sobieraj.

Do trzech razy sztuka

Most miał zostać zamknięty w weekend 6-7 lipca. Jak tłumaczył wtedy Sobieraj, opóźniła się dostawa elementów dylatacji, które mają być wymieniane.

Drogowcy podali kolejny termin - 13-14 lipca, ale znów okazało się, że przejazd będzie zamknięty tydzień później.

Prace na moście obejmą wymianę elementów dylatacji i nawierzchni na odcinku od Wisłostrady do Wału Miedzeszyńskiego. Potrwają do końca wakacji.

Północna jezdnia mostu jest w lepszym stanie i na razie nie ma planu jej remontu.

su//par/roody

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl