Do tramwaju wsiądziesz z biletem na... pociąg

Warszawa

tvnwarszawa.plWspólny bilet na pociąg i komunikację

Od 1 czerwca pasażerowie podróżujący do Warszawy pociągami przewozów regionalnych będą mogli na podstawie swojego biletu poruszać się również komunikacją miejską. Zarząd Transportu Miejskiego zawarł z kolejarzami umowę na nową usługę.

Bilet Warszawski to nowa usługa, która pozwoli pasażerom kolei jeszcze przez godzinę po przyjeździe do Warszawy korzystać z pojazdów komunikacji miejskiej. Bilety będzie można kupić w kasach kolejowych i u kierowników pociągów.

Bilet za dopłatą

Bilet będzie dostępny za dopłatą 3,60 zł. Trzeba będzie na nim samodzielnie zaznaczyć godzinę przyjazdu pociągu. Gdyby pasażer chciał kupić bilet 60 minutowy na własną rękę, zapłaciłby 5,20 zł. Zyskuje więc 1,60 zł i nie musi szukać biletomatu, czy kiosku.

Umowa na 3 lata

- Wprawdzie Bilet Warszawski to usługa, która będzie obowiązywać co najmniej przez najbliższe 3 lata, ale głównie chcieliśmy aby mogli z niej korzystać wszyscy, którzy przyjadą z innych miejsc Polski do Warszawy na mecze w ramach Euro 2012. Bilet pozwoli naszym pasażerom na dojazd na Stadion Narodowy lub do hoteli – informuje Małgorzata Kuczewska-Łaska, prezes Zarządu Przewozów Regionalnych.

Niestety na bilecie PR nie będzie można na razie korzystać z pociągów Kolei Mazowieckich.

mjc//ec