Do Pruszkowa przez węzeł Salomea dwoma pasami

Warszawa

Marcin Gula /tvnwarszawa.plOtwarty przejazd Al. Jerozolimskimi

Kierowcy jadący do Pruszkowa nie muszą kluczyć tymczasowym, dziurawym zygzakiem. Drogowcy otworzyli dwa pasy Al. Jerozolimskich.

Jezdnia została otwarta już kilka dni temu. Pojechaliśmy sprawdzić, czy kierowcom jeździ się lepiej.- Otwarte są dwa pasy w kierunku Pruszkowa. Ruch odbywa się płynnie – mówi Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak dodaje, roboty wciąż się toczą. – Wciąż wyłączony jest jeden pas. Robotnicy nadal prowadzą tu prace – mówi reporter.

Pod koniec listopada samochody pojechały nowym wiaduktem, prowadzącym z Pruszkowa w stronę węzła Łopuszańska. Również na nim kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy ruchu.

Ostatnie prace, później pozwolenia

Wciąż nie ma konkretnego terminu otwarcia prawie dwukilometrowego odcinek trasy S8 Salomea-Wolica, który wiedzie z węzła Salomea (połączenie ul. Nowolazurowej z Al. Jerozolimskimi i trasą S8) do węzła Opacz (połączenie z Południową Obwodnicą Warszawy).

Tomasz Rudnicki zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, poinformował w środę na konferencji prasowej, że otwarcie dwukilometrowego odcinka S8 jest planowane między 20–23 grudnia.

Wciąż zamknięty jest również zjazd z POW w Al. Jerozolimskie w stronę Pruszkowa. Drogowcy wprowadzają zmiany w systemie odwodnienia.

- Na trasie S8 Salomea-Opacz wykonawca kompletuje dokumentację do wniosku o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie – poinformowała w środę Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Poinformowała, że powstają jeszcze urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, oznakowania poziome i pionowe. - Trwają również odbiory sieci infrastruktury podziemnej - mówiła.

wp//ec