Do Pruszkowa jednym torem. Pociągi dalekobieżne opóźnione

Warszawa

TVN24Prace na torach dalekobieżnych

Od soboty pasażerowie pociągów dalekobieżnych muszą liczyć się z opóźnieniami w kursowaniu składów. Kolejarze rozpoczęli przygotowania do modernizacji torów dalekobieżnych między Pruszkowem, a stacją Warszawa-Włochy.

Kolejarze zamknęli jeden tor. W związku z tym pociągi jadące do i z Warszawy w kierunku Łodzi, Krakowa i Katowic mogą być opóźnione do 10 minut. Utrudnienia potrwają przez tydzień.

Modernizacja torów

Modernizacja obejmuje kolejny odcinek trasy pomiędzy Warszawą a Skierniewicami. Jak zakłada PKP PLK, właściwe roboty rozpoczną się 20 października, wraz z wprowadzeniem ostatniej w tym roku korekty rozkładu jazdy.

W trakcie prac zdemontowana zostanie sieć trakcyjna oraz słupy. Zaplanowano również rozbiórkę urządzeń sterowania ruchem. Na remontowanym odcinku pracować będzie również oczyszczarka tłucznia.

W 70 minut do Łodzi?

Modernizacja torów na odcinku Warszawa – Grodzisk Mazowiecki ma zakończyć się pod koniec 2014 roku, a prace na dalszym odcinku z Warszawy do Łodzi, między Grodziskiem Mazowieckim a Skierniewicami, mają potrwać do 2015 roku.

Jak zapewniają kolejarze, po zakończeniu prac czas podróży do Łodzi skróci się z 120 minut do 70 minut.

su/b