Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Do Pruszkowa jednym torem. Cztery miesiące utrudnień

Najnowsze

ZTMUtrudnienia dla pasażerów od 10 maja

Od 10 maja do 1 września, między stacją we Włochach a Pruszkowem pociągi będą kursowały w obu kierunkach tylko po jednym torze. Pasażerów czeka zamieszanie w rozkładzie i taryfie biletowej.

To będą bardzo ciężkie tygodnie dla pasażerów kolei.

Pociągi Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursowały według zmienionych rozkładów jazdy, a część z nich zostanie odwołana. Niektóre pociągi do i ze stacji Warszawa Zachodnia pojadą po torach dalekobieżnych i nie będą się zatrzymywały na przystankach Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów i Pruszków.

W godzinach porannego szczytu priorytetowo będą traktowane pociągi do Warszawy, zaś w szczycie popołudniowym – pociągi wyjeżdżające ze stolicy.

Taka organizacja w ruchu pociągów potrwa do 1 września 2013 roku.

Zamieszanie z biletami

To nie jedyne zmiany dla pasażerów. Inne będą też zasady wzajemnego honorowania biletgów w Kolejach Mazowieckich, Szybkiej Kolei Miejskiej i podmiejskich autobusów. Dotkną one także pasażerów jeżdżących dalej, niż do Pruszkowa i Piastowa.

SPRAWDŹ ZMIANY W TARYFIE BILETOWEJ

ZTM razem z PKP

Zmiany wymusiła budowa przystanku kolejowego Ursus-Niedźwiadek. Na razie budowane jest przejście podziemne. Mo być ono wyposażone w windy i połączone z pobliskim parkingiem P&R. Ponadto w przejściu ma powstać ścieżka rowerowa, a przy wejściach - stojaki na jednoślady.

W drugim etapie powstanie budynek przystanku i perony wraz z wiatami. Wykonawca ma też zbudować system odwodnienia i oświetlenie. Niezbędna okazała się przebudowa układu torowego i sieci trakcyjnej.

Przystanek powstanie na linii podmiejskiej nr 447 Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki. Będą się na niej zatrzymywały pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej.

Budowa to wspólne przedsięwzięcie Zarządu Transportu Miejskiego i Polskich Linii Kolejowych. Ma się zakończyć w połowie października tego roku.

bf/roody

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości