Do poniedziałku można zwracać stare bilety

Warszawa

ZTMJest jeszcze kilka dni na wymianę starych biletów

Pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy mają jeszcze bilety ze starej taryfy, mogą je zwrócić tylko do poniedziałku. Dotyczy to biletów z taryfy, która obowiązywała do końca 2013 roku.

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina, że nie trzeba zwracać biletów jednorazowych, 20-minutowych oraz dobowych ważnych w pierwszej strefie biletowej. Ich ceny nie zmieniają się i można z nich korzystać do końca tego roku.

Ponadto bilety nieskasowane lub nieaktywowane (wszystkie rodzaje oprócz biletu jednorazowego kupionego w pojeździe), wycofane z taryfy obowiązującej do 31 grudnia 2013 roku o wartości nieprzekraczającej 100 zł będzie można zwracać od ręki, bez żadnych formalności.

Bilety będzie można zwracać we wszystkich Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

Co z kartą miejską?

Zwrotu biletu imiennego zakodowanego na Warszawskiej Karcie Miejskiej będzie mógł dokonać tylko właściciel karty lub osoba przez niego upoważniona (na podstawie pisemnego upoważnienia). Ponadto bilet zostanie przyjęty do zwrotu pod podpisaniu przez osobę zwracającą odpowiedniego oświadczenia i okazaniu dokumentu tożsamości lub zwrocie dokumentu zakupu.

Zwroty o wartości przekraczającej 100 zł, ale w liczbie mniejszej niż 250 sztuk, będą przyjmowane jedynie po podpisaniu odpowiedniego oświadczenia i okazaniu dokumentu tożsamości lub zwrocie dokumentu zakupu. Biletów w liczbie większej niż 250 sztuk nie będzie można zwracać. Będą one mogły zostać jedynie wymienione – za ewentualną dopłatą – na bilety z nowej taryfy. Wymiana będzie możliwa jedynie w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na Młocinach.

bf/ZTM