Do Krakowa objazdem i dłużej. Można zwracać bilety

Warszawa

fot. TVN24Sytuacja na kolei po sobotnim wypadku na Śląsku

Po sobotnim tragicznym wypadku pociągów pod Szczekocinami dojazd z Warszawy do Krakowa wydłużył się. Pociągi w rejonie miejsca katastrofy kierowane są na objazdy. Jak informuje Marta Klos, reporterka TVN24, w związku z utrudnieniami pasażerowie mogą zwrócić zakupione wcześniej bilety.

Na Dworcu Centralnym nie ma zamieszania. - Pasażerowie są dobrze poinformowani o opóźnieniach w związku z sobotnim wypadkiem. Informacje podawane są przez megafony, można je znaleźć na tablicach - relacjonuje Klos. - Wszyscy ze zrozumieniem podchodzą do sytaucji - dodaje.

3 godziny dłużej do Krakowa

Dojazd z Warszawy do Krakowa nadal może zająć o trzy godziny dłużej. - Z Dworca Centralnego pociągi odjeżdżają punktualnie - informuje Klos. - Opóźnienia pojawia się na trasie, bo wszystkie pociągi, które jadą do Krakowa i Zakopanego jeżdżą objazdem przez Zawiercie - dodaje.

Kiedy koniec utrudnień?

- Szczegółowa diagnoza stanu toru w miejscu katastrofy w Szczekocinach wykazała uszkodzenia, których usunięcie wymagać będzie wydłużenia czasu robót. Przewidywany termin wznowienia ruchu planowany jest na godziny wieczorne w środę 7 marca - poinformowało w poniedziałek wieczorem Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym PKP PLK.

Można zwrócić bilety

- Pasażerowie, którzy w związku z opóźnienami będą chcieli zrezygnować z podróży koleją, mogą zakupione wcześniej bilety. Pieniądze zostaną im zwrócone - mówi reporterka TVN24.

Infolinie dla podróżnych

Informacje o ruchu pociągów pasażerowie mogą uzyskać dzwoniąc na numery Infolinii 19 757 dla abonentów TP S.A. i Plus GSM) oraz (42) 19 436 (dla abonentów pozostałych operatorów).

Dodatkowo bieżący ruch pociągów można sprawdzić na stronie www.intercity.pl.

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych także uruchomił infolinię. Pod numerem 782-554-447 podróżni mogą się dowiedzieć o szczegółowych zmianach w kursowaniu pociągów PR. Sprawdź położenie pociągów tego przewoźnika.

Sobotni wypadek pociągów w Szczekocinach

W sobotę przed 21.00 doszło do tragicznego wypadku. Pociągi Intercity i Przewozów Regionalnych zderzyły się czołowo w gminie Szekociny w woj. śląskim. W wypadku zginęło 16 osób, a 58 zostało rannych.

su/mz