Do fuszerki się nie przyznali, ale planują poprawki na POW

tvnwarszawa.plPoprawią łącznicę?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przymierza się do modyfikacji łącznicy na węźle Konotopa - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Choć oficjalnie dyrekcja wciąż zapewnia, że droga została wykonana prawidłowo, to przyznaje, że dostawała na nią wiele skarg od kierowców.

Chodzi o zjazd z S2 na S8 w kierunku Bemowa. Wielu kierowców twierdzi, że jest źle wyprofilowany. - Skręcający samochód jest "ściągany" na lewo. Trzeba bardzo zwolnić - tłumaczy Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Okazuje się, że skargi kierowców nie pozostały bez echa.

- Po licznych postulatach mieszkańców i po przeprowadzeniu audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego stwierdzono możliwość poprawy bezpieczeństwa ruchu na wspomnianej łącznicy. Z uwagi na powyższe oraz fakt, że łącznica wciąż jest na gwarancji, rozważana jest modyfikacja jej profilu, tak by zmiana przechyłki następowała wcześniej - informuje Agnieszka Stefańska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wcześniejsze przechylenie jezdni

Jak zastrzega Stefańska, to nie są prace naprawcze, gdyż łącznica została wykonana zgodnie z projektem budowlanym i jest bezpieczna dla użytkowników poruszających się nią zgodnie z przepisami i ograniczeniem prędkości.

Co dokładnie może zostać zrobione? - Wykonawca, firma Budimex zaproponował m.in. usunięcie wierzchnich warstw drogi i ponowne ich ułożenie, tak by przechylenie jezdni na łuku zaczęło się wcześniej, niż obecnie. Prace miałyby objąć odcinek łącznicy o długości ok. 110 metrów - wyjaśnia Stefańska.

GDDKiA weryfikuje teraz możliwość wprowadzenia w życie tych zmian. - Nie można na razie powiedzieć czy i kiedy zostaną rozpoczęte oraz kto je wykona - podsumowuje rzeczniczka.

"Jak na kolejce górskiej"

O sprawie pisaliśmy na tvnwarszawa.pl w sierpniu zeszłego roku, tuż po oddaniu fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy. Lawina negatywnych komentarzy zalała nasze forum. Internauci porównywali przejazd łącznicą do jazdy kolejką górską.

Drogowcy zapewniali wówczas, że łącznica została zaprojektowana oraz wykonana prawidłowo.

Mimo tych deklaracji, w październiku wprowadzono ograniczenie prędkości do 50 km/h. Położono także rodzaj tarki, która dodatkowo spowalnia ruchu.

Zobacz przejazd łącznicą po wprowadzeniu ograniczenia prędkości:

Ograniczenie prędkości na POW
Ograniczenie prędkości na POWtvnwarszawa.pl

Mapy dostarcza Targeo.pl

su/b

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości