Dni słoneczne, noce chłodne, możliwy śnieg

Warszawa

Kontakt Meteo/LyssosTarchoMrozy tylko do czwartku

W marcu jak w garncu - to przysłowie właśnie sprawdza się w Warszawie. Nadchodzące noce będą jeszcze mroźne, ale dni już słoneczne. W czwartek pożegnamy niskie temperatury, jednak może spaść śnieg.

Kraj pozostaje pod wpływem wyżu "Falk". Nad Polską zalega zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

Po słonecznej niedzieli, nadejdzie mroźna noc. Temperatura może spaść do - 8 st. C. Ciśnienie około północy wyniesie 1013 hPa i będzie wolno spadać.

Kolejne dni zapowiadają się pogodnie. Temperatura będzie utrzymywać się w okolicy 0 st. C. Ale mamy dobre wiadomości dla zmarzluchów.

- W czwartek ostatni raz w tym sezonie, w Polsce temperatury spadną zdecydowanie poniżej 0 st. C. Pogoda w marcu będzie mieszana, ale ciężka zima już nie wróci - powiedziała Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Mimo że wiosna zbliża się wielkimi krokami, w czwartek i piątek możemy liczyć na śnieg. Możliwe, że ostatni w tym sezonie.

Szczegółowa prognoza pogody TVN Meteo

Poniedziałek: Słonecznie. Temp. maks. 1˚C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie w Warszawie około południa 1011 hPa, będzie się wahać. Wtorek: Słonecznie. Temp. maks. 0˚C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Środa: Pogodnie. temp. maks. 1˚C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Czwartek: Pochmurno z opadami śniegu. Temp. maks. 3˚C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Piątek: Pochmurno z niewielkimi opadami śniegu. Temp. maks. 3˚C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Więcej na tvnmeteo.pl

TVN Meteo/mz