Dłuższe parkowanie w Galerii Mokotów od piątku płatne

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plPłatny parking w Galerii Mokotów

Od 1 czerwca za postój na parkingu Galerii Mokotów, dłuższy niż trzy godziny, kierowcy będą musieli zapłacić. – W ten sposób chcemy walczyć z blokowaniem miejsc przez pracowników okolicznych biur – wyjaśnia Beata Sadowska, rzeczniczka Galerii Mokotów.

Pierwsze trzy godziny będą za darmo, za każdą następną opłata będzie wynosić 4 zł. - Dzięki temu nasi klienci nie odczują wprowadzenia opłat - mówi Sadowska. - Według naszych obliczeń, średnia długość wizyty w Galerii to 116 minut, więc te trzy darmowe godziny w zupełności powinny wystarczyć na zakupy. Opłaty nie będą też obowiązywać w weekendy. Nie będzie możliwości wykupienia abonamentu - dodaje rzeczniczka.

Szturm na pracowników biur

Parkometry w Galerii Mokotów montowane były już w połowie marca i zostały zainstalowane przy wjeździe i wyjeździe z garażu. Opłaty mają uderzyć po kieszeni pracowników okolicznych biur, którzy właśnie na parkingu centrum handlowym zostawiają swoje auta.

Według rzeczniczki, z blisko 2600 miejsc parkingowych dostępnych w galerii, 80 proc. mieliby zajmować pracownicy biur.

Złote Tarasy od początku z opłatamiTego typu politykę parkingową zastosowały Złote Tarasy. Od samego początku wprowadzono opłaty. Kierowcy za godzinę postoju muszą zapłacić 5 zł. Jest też możliwość wykupienia abonamentu.

as/mz