Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Długi weekend bez metra w centrum

Najnowsze


O tydzień przesunięto termin kolejnego zamknięcia stacji metra Świętokrzyska i Centrum. Przejście drugiej tarczy TBM pod tunelem I linii metra odbędzie w weekend z Bożym Ciałem.

Pierwotnie planowano, by obie stacje były wyłączone z ruchu w najbliższy weekend, 25 - 26 maja. Jednak ten termin jest już nieaktualny. – Nasz klient poprosił, aby prace przesunąć na długi weekend z Bożym Ciałem od 30 maja do 2 czerwca – powiedział Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy AGP Metro.

W tym czasie tarcza drążąca południowy tunel II linii ma przejść pod tunelem I linii.

Dla pasażerów oznacza to "poszatkowanie" I linii metra na dwa odcinki: Kabaty – Politechnika oraz Ratusz Arsenał – Młociny.

Chcą uniknąć paraliżu?

Przesunięcie terminu na długi weekend, budowniczym metra jest na rękę. W weekend (11-12 maja), kiedy wykonywano tunel północny, prace przedłużyły się do wtorku. To spowodowało ogromny chaos w komunikacji miejskiej.

Na stacji Ratusz Arsenał i Politechnika ludzie mieli trudności z wyjściem z peronów. Na nic zdała się komunikacja zastępcza, bo pasażerowie nie mieścili się do tramwajów i autobusów.

Kolejne utrudnienia w wakacje

Na kolejne utrudnienia w kursowaniu metra (oprócz Bożego Ciała) pasażerowie będą musieli się liczyć w wakacje. Przez ten czas mają być wykonane dwie duże i skomplikowane roboty budowlane. Na stacji Centrum istniejące tory I linii trzeba połączyć tymi w tunelu technicznym, który wydrążyła tarcza "Anna" (w nocy z 17 na 18 kwietnia przeszliśmy się nim z kamerą).

Prace obejmą demontaż oraz budowę torów, budowę sterowania ruchem oraz zasilania. Dzięki temu pociągi kursujące na II linii metra będą miały dojazd do stacji technicznej na Kabatach.

Z kolei na stacji Świętokrzyska trzeba wybudować korytarze, które połączą perony I i II linii metra.

bf/roody

Pozostałe wiadomości