Długa kolejka po abonament. "To odosobniony przypadek"

Warszawa

archiwumOd 1 marca można składać wnioski o abonament

Za niecałe cztery tygodnie rozszerzona zostanie strefa płatnego parkowania. Od 1 marca mieszkańcy mogą składać wnioski o abonament. Nie wszystkim się to udaje, bo w urzędach tworzą się kolejki. Urzędnicy twierdzą, że zdarzają się incydentalnie.

- Poniedziałek to jedyny dzień, w którym najbliższy dla mnie urząd rozpatrujący wnioski o abonament (Nowogrodzka 43) jest czynny dłużej - do godziny 18. Postanowiłem dopełnić formalności związanych z uzyskaniem tego dokumentu. O godzinie 15.30 (2,5 godziny przed końcem obsługi) nie było już możliwości pobrania numerków, a "Panie z Okienka" poinformowały mnie, że mogę oczekiwać do końca na własne ryzyko. Albo mnie obsłużą albo nie, bo one już mają 30 osób oczekujących w kolejce - napisał na warszawa@tvn.pl internauta R.K. Według jego obliczeń, pracując w takim tempie, urzędnicy nie mają szans wydać abonametu wszystkim zainteresowanym do końca marca.

ZDM: radzimy sobie

Urząd Dzielnicy Śródmieście ma świadomość zbyt szybkiego wyczerpywania się numerków, ale uspokaja, że nie zdarza się to notorycznie. Podobnego zdania Zarząd Dróg Miejskich. - Jeden przypadek nie świadczy o tym, że są kolejki i że sobie nie radzimy z wydawaniem abonamentów - odpowiada na zarzuty Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Jak zwraca uwagę, punkty nie należą do ZDM, a do dzielnic. Drogowcy jedynie delegują do nich swoich swoich pracowników. - Dzielnica może udostępnić dodatkową przestrzeń, żeby zainteresowanych mogło obsługiwać więcej osób. Jeżeli sytuacja z poniedziałku będzie się powtarzać, rozważymy wysłanie kolejnych osób - zapewnia Gałecka.

Na ratunek Chmielna

Póki co, ZDM zachęca do skorzystania z własnego biura obsługi przy ul. Chmielnej 120. - Każda osoba, która przyjdzie do nas w sprawie wydania abonamentu mieszkańca, zostanie obsłużona, bez względu na obowiązujące godziny pracy. Zostajemy po godzinach pracy do momentu, kiedy ostatni klient nie złoży wniosku - czytamy na stronie ZDM.

Od 1 marca, kiedy rozpoczęto wydawania abonametów, do chwili obecnej złożonych zostało ok. tysiąc wniosków. ZDM szacuje, że docelowo, w związku z kwietniowym poszerzeniem strefy, wniosków będzie od 6 do 8 tysięcy.

Abonamet powinien zostać wydany w ciągu 7 dni roboczych od dnia złożenia wniosku.

Tu złożysz wniosek:

Zarząd Dróg Miejskich: ul. Chmielna 120, pokój nr 1, tel. 0 22 55 89 204, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 17:00,

Urząd Dzielnicy Śródmieście: ul. Nowogrodzka 43, sala ogólna Wydziału Obsługi Mieszkańców, tel. 0 22 699 83 80, czynne w godzinach: pon.: 8:00 - 18:00, wt. - pt. : 8:00 - 16:00,

Urząd Dzielnicy Ochota: ul. Grójecka 29, tel. 0 22 823 93 19, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00,

Urząd Dzielnicy Mokotów: ul. Rakowiecka 25/27, sala ogólna Wydziału Obsługi Mieszkańców, tel. 0 22 565 16 65, czynne pon.: 8:00 - 18:00, śr. i pt.: 8.00 - 16:00, wt. i czw. – nieczynne.

Strefa płatnego parkowania powiększa się
tvn24.pl

Większa strefa od 1 kwietnia

Strefa płatnego parkowania powiększy się wkrótce o Muranów, Mirów, Ochotę na północ od ul. Wawelskiej i mały fragment Pragi Północ. Parkomaty w nowych lokalizacjach zaczną działać od 1 kwietnia 2013 roku.

su/b