Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Dlaczego zalewa Trasę AK? "Fatalne odwodnienie z lat 80."

Najnowsze

TVN 24Mówi Jarosław Jóźwiak, wicedyrektor gabinetu prezydent Warszawy

- Niestety tutaj jest fatalnie wykonane odwodnienie jeszcze z lat 80. – tłumaczył przyczyny zalania Trasy AK Jarosław Jóźwiak, wicedyrektor gabinetu prezydent Warszawy. W niedzielę po gwałtownej ulewie, pod wodą zniknęło tam kilka samochodów, a jedna z głównych tras tranzytowych została zamknięta.

To nie pierwszy raz, kiedy po obfitych opadach deszczu nie można przejechać Trasą Armii Krajowej. Na odcinku w okolicy wiaduktu ul. Mickiewicza gromadzi się mnóstwo wody. W niedzielę kilka aut dosłownie zniknęło pod wodą. Strażacy musieli ewakuować z nich kierowców i pasażerów.

>TRASA AK POD WODĄ - CZYTAJ WIĘCEJ

Jak mówili strażacy, miejscami gigantyczna kałuża miała dwa metry głębokości.

Do zalania trasy dochodziło już wcześniej, m.in. w 2011 roku. Rok wcześniej po ulewach ewakuowano ludzi z autobusów, które utknęły na trasie.

Poprawią odwodnienie?

Jóźwiak zapowiedział w TVN24, że w ramach przygotowywanej przebudowy trasy przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, problem ma być wyeliminowany.

- Prace budowlane powinny ruszyć w tym roku, trwa procedura przetargowa. Mam nadzieję, że już więcej taka sytuacja się tutaj nie powtórzy – mówił.

Przebudowa Trasy Armii Krajowej ma objąć odcinek od węzła Powązkowska do węzła Modlińska. Przebudowa mostu Grota-Roweckiego ma umożliwić przeprowadzenie pięciu pasów ruchu w każdym kierunku: dwa dla drogi ekspresowej i trzy dla ruchu lokalnego. Inwestycja ma być ukończona w 2015 roku. CZYTAJ WIĘCEJ.

30 litrów wody na metr kwadratowy

Z kolei przedstawiciel miejskich wodociągów przekonywał, że niedzielnej sytuacji winna jest pogoda.

– W ciągu trzech godzin spadło 30 litrów wody na metr kwadratowy. Sieć kanalizacyjna nie jest zaprojektowana, aby odebrać tak dużą ilość wody w tak krótkim czasie. Sieć bardzo szybko się wypełniła i nie była w stanie przyjąć takiej ilości wody – powiedział Roman Bugaj, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Mówi Roman Bugaj, rzecznik prasowy miejskich wodociągówTVN 24

Czytaj więcej o skutkach niedzielnej nawałnicy w Warszawie.

bf/par