Dlaczego zalewa Toruńską?

Warszawa

fot

To już nie pierwszy raz, kiedy Trasa Toruńska jest zalana - alarmują zaniepokojeni internauci. Dlaczego po każdym deszczu na wysokości ul. Annopol tworzy sie ogromne rozlewisko?- pytają.

Te oskarżenia ucina jednym zdaniem Urszula Nelken, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - To była wjątkowa sytuacja. Dlaczego? - Z powodu braku zasilania przepompowni, woda nie mogła być odprowadzana. Ponadto, to naprawdę był wyjątkowo ulewny deszcz- odpowiada.

Nie są to jednakże tłumaczenia, które satysfakcjonują kierowców. Z przerażeniem patrzą na budowę nowej trasy.

-To ja rozumiem, że teraz po każdym deszczu należy przesiadać się do amfibii, bo droga nie została zaprojektowana z myślą o radzeniu sobie z takimi deszczami? Po prostu architekt i wykonawca nie wzięli opadów atmosferycznych pod uwagę, w końcu leżymy w strefie zwrotnikowej, deszcze padają rzadko, a asfalt jest przystosowany do wysokich temperatur - ironizuje internauta Tomek.

Toruńska bez szczęścia

Takich miejsc na Trasie Toruńskiej niestety jest więcej. Pod koniec lipca zalana została jezdnia al. Armii Krajowej. W tym przypadku powodem były niedrożne studzienki.

Burze w Warszawie będą. Czy zatem po każdej ulewie kierowcy z drżeniem będą wyjeżdżać na Trasę Toruńską?

su/ec