Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Deyna stanie przed stadionem Jest zgoda radnych

Warszawa

fotorzepa/Piotr WittmanTrwają prace nad pomnikiem

Rada Warszawy wydała zgodę na ustawienie przed stadionem Legii Warszawa pomnika Kazimierza Deyny. Monument ma być odsłonięty 6 czerwca tuż przed rozpoczęciem Euro 2012.

"Za" głosowało 51 radnych, trzech się wstrzymało, nikt nie był przeciw. Pomnik stanie przed wejściem na stadion od strony ulicy Łazienkowskiej. Będzie to odlana z brązu figura ustawiona na podświetlonym fundamencie.

Kazimierz Deyna przez wielu uważany jest za najlepszego piłkarza w historii Legii Warszawa. Piłkarz zadebiutował w barwach Legii w 1966 roku.

Trzy lata później poprowadził drużynę do tytułu mistrza kraju, a w 1971 roku dotarł z Legią do półfinału Pucharu Europy. W 1974 roku z "Orłami Górskiego" zajął trzecie miejsce w mundialu rozgrywanym w RFN. Potem wystąpił jeszcze w MŚ w Argentynie. Kazimierz Deyna zginął 1 września 1989 roku w okolicach San Diego w USA. CEGIEŁKI NA BUDOWĘ POMNIKA KAZIUMIERZA DEYNY MOŻNA KUPIĆ NA STRONIE KOMITETU BUDOWY.

bf/ec